10.3 C
Ankara
22. Şubat. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Köşe Yazısı Leyla Düzel Yazdı-Güvenlik, Hukuk, Sağlık Bir Ülkenin Taşıyıcı Kolonlarıdır. Lakin Milleti de...

Leyla Düzel Yazdı-Güvenlik, Hukuk, Sağlık Bir Ülkenin Taşıyıcı Kolonlarıdır. Lakin Milleti de Temelidir.

Leyla Düzel Yazdı-Güvenlik, Hukuk, Sağlık Bir Ülkenin Taşıyıcı Kolonlarıdır. Lakin Milleti de Temelidir.

Bir uzman çavuşun 14 Mart günü ambulans ile acil servise geldiği hastanenin doktoru Tahir Tarımer’i darp ettiği haberi gündem yapıldı. Hatta doktor hastanesinden darp raporu alıp bununla şikayetçi oldu. Aslında hastasına ilk saldıranın doktor olduğu kamera görüntüleri ile ortaya çıktı. O gün polisler eşliğinde uzman çavuş hastane çalışanlarının alkışlı protestosu ile gözaltına alındı. Kamera kayıtlarını inceleyen polis durumun tam aksi geliştiğini ortaya çıkardı. Üstelik aynı hekimin başka muhataplarına da sinirli hitap ettiği görüntüler ele geçirildi.

1-İtibar suikastı yapılan Uzman Çavuş A.A’dan, gerçeği bilmeden ve sosyal medyadan ADALET dağıtan saldırganlar özür dileyecek mi?
2-İnfial yaratıp vatandaşı üzerine salan bu yalancı hekim cezasız mı kalacak?
3-Kimse unvanı ile üstün olup algılar ile halkı yanlış yönlendiremez. Bunların hepsi suç kapsamındadır. Adalet herkese eşit davranmalı.

Çoğunluğu teşkil eden değerli doktorlarımızı bu konunun harici tuttuğumu ilaveten belirtmek isterim. Onlar zaten vatandaşın sevgi ve saygısına mazhar oluyorlar. Ayrıca hangi taraftan gelirse gelsin şiddetin karşısındayım. Lakin haksızlığın da karşısında ve unvan bakmaksızın hakkın yılmaz savunucusuyum.

****

Türkiye’de diplomalıların diplomasızlara zulmettiği bir gerçektir. Bir üst seviyede okumuş olan ve makam sahibi olan bir alt makamı bile aşağılayan tavırlar sergileyebiliyor. Nasıl bir kompleksli hâldir bu.

Üniversite mezunu olmak, derece yapmak, doktora veya uzmanlık sadece mesleklerin aranılan şartlarından birisidir.

İnsan olmak tabirinin karşılığı değildir. İkili ilişkilerde adınızın önündeki ekleriniz sizi o kişiden danışılan bilgi konusunda üstün kılsa da davranış olarak üstün kılmaz. Kantarın topuzunu kaçırmayın.

Velhasıl siz insansınız da geri kalanlar hayvan mı?

Çoğunuzun evcil hayvanı var. Ona gösterdiğiniz sevgi ve ihtimamı bulunduğunuz mertebeyi abartarak halkımızdan esirgiyorsunuz.

Mesela İngiltere’ye gidin doktor olun. İki günde bu tür zorbalık ve üslup bozukluğunuz sebebi ile hekimlik lisansınızı elinizden alırlar. Mahkemelerde sürünürsünüz. Lakin bunu İngiliz’e yapmazsınız. Gelen bir Türk ise tiksinirsiniz ve Türkçe dahi konuşmak istemezsiniz. Biliyorum ve sizi tanıyorum.

Sınıf farkı gözetmek kibirli insanlara has bir özellik.

Makam ve mevki sizin halka hizmetiniz için verilir.

Güleryüz bedava kardeşim. Nice doktorlarımız var ki en ücra köye hizmet götürüp halk ile iç içe sofrasında oturup yemek yiyor ve derdine derman olmaya çalışıyor.

Modern olmak, demokratik olmak sınıf farkı gözetmeksizin empati yaparak eşit seviyede davranış ile olur.

Konunun harici toplumları yozlaştırıcı cinsiyet eşitliği adı altında LGBT’lileri, fuhuşu, evlilik dışı ilişkileri ve bu ilişkilerden çocuk yapmayı veya aynı cinslerin evliliğine onay verme ve evlat sahibi olmalarını özgürlük adı altında savunmak kimseyi modern ve demokrat yapmaz. Hatta insan değil, hayvan bile değil sizi karaktersiz ve ilkel dürtüler ile davranan modern görünümlü yobaz yapar.

Diplomanı her konunun önüne koyma, sadece okulda okuduğun kitaplar ile kalma, empati yap, bencil olma, kibirin yerini tevazuya bırak ve insan kalabilmek için çabala. Sabırlı, sevilen ve saygı duyulan karakter yapısına sahip olmak öncelikli idealin olsun. Olgunlaşmış kişiler kavgacı değil hoşgörülüdür, fevri davranmazlar.

Unutma, başak büyüdükçe boynunu eğer, insan olgunlaştıkça da alçak gönüllülüğü artar.

- Advertisment -

En popüler

Devlet Bahçeli: Fetö’cüleri Aklamak Vatana, Millete Ve Adalete İhanet Değil Midir?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 20 Şubat 2024 tarihinde TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşmasının tam metni ve videosunu sunuyoruz. Değerli Arkadaşlarım, Muhterem...

Tarihçi-Yazar Oktay Ferik Yazdı-Hâkimiyet Bila Kaydu Şart Milletindir

Türk milleti tarihin her safhasında var olmuş, varlığını mutlaka bir devlet ile perçinlemiş, istikrar ve ittihadını milli hasletleri, kültürü ve seciyesi ile asırlara taşımıştır....

Şair Kerem Taşkın-Çiçek Bahçem

Bahçemde tohumlar ekiyorum. Bekliyorum onları, Büyüsünler diye. Bana bir nefes olsunlar diye. Yaşıyorum onların hep içinde, Göz bebeklerimin önünde, Sarı, yeşil, mor, pembe, Hepsi gözümün önünde. Bahçeme bir adım attım. Sanki rüzgarla beraber...

Türkav Asil Kalemler’in Bu Haftaki Konuğu Polisiye Roman Yazarı Ayla Koca Oldu.

Türkav Asil Kalemler Yazarlık Okulu bu haftaki yazar buluşması toplantısında Polisiye Roman Yazarı Ayla Koca’yı misafir etti. Merkezi Ankara’da bulunan Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (Türkav)...

Son Yorumlar