10.3 C
Ankara
18. Nisan. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Köşe Yazısı Leyla Düzel Yazdı-Lütfen Adamlar Kadınlar Konusunda Fikir Üretmesin

Leyla Düzel Yazdı-Lütfen Adamlar Kadınlar Konusunda Fikir Üretmesin

Leyla Düzel Yazdı-Lütfen Adamlar Kadınlar Konusunda Fikir Üretmesin

Peygamberimiz zamanından 21 yüzyıla gelemeyen Hocaların açıklamalarını sağlıklı bulmadığım gibi mantığa da aykırı buluyorum. Çünkü Kuran’ı Kerim’i anlayıp yorumlamaktan dahi acizler. Peygamber efendimizin eşinin de bir tüccar olduğunu unutuyorlar.

O vakit erkekler de çiftçilik ve basit esnaflıkla yetinselerdi. Yüksek teknoloji üreten safhaya nasıl gelinirdi. Kadınların azmi olmasa afedersin poponuzdaki donunuzu toplayamaz, ilkel çağdan çıkamazdınız.

İHA-SİHA üreten mühendis kadınlarımızı alkışlar, alnından öperim.

Bütün işi kadınların giyim kuşamı, yaşam standartları olan adamlardan da tiksiniyorum. O değerlendirmeyi ve kınanacak mevzuları bırakın da hemcinslerimize biz yapalım. Kadının orasından burasından gözlerini ayırmadan yolda yürüyemeyen adamdan müslüman olmaz. Eğer açık giyinmenin günahı Allah katında varsa ona bakan ve iç geçiren gözün de günahı var. İki günahı da kadına yükleyerek sorumluluktan kurtulamazsınız. Çare onu kapatmakta değil iradeni kontrol etmektedir.

Şunu da diyeyim; karısını, kızını evde kapalı tutan ama sosyal medyada her kadına musallat olan sapıklarımız da bir hayli çok. Bu da şu sonucu çıkarıyor 1 -Uçkuruna sahip ol, 2-Beynindeki şeytana sahip çık. Şeytan olan kadınlar değil senin düşünce yapın.

Din adamı diye herkesi de kutsamayı bırakın. Din alimi İlahiyat mezunu olmakla olmuyor. Diğer üniversite mezunlarından adam çıkmayacağı gibi bu saçma açıklamaları da öyle değerlendirin ve önem atfetmeyin.

Siyasi açıdan ise Erdoğan’ın kadını desteklediği kadar hiçbir dönem kadınlar bu kadar desteklenmemişti. O vakit bu tiplerin konuşmaları kimi baltalıyor dersiniz? Cumhurbaşkanı da bu kadar dini mevzuları tepe noktaya taşımasa her ucube açıklama O’nunla eşleştirilmezdi. Kızlarınızı okutmayın, çalıştırmayın diyen birinin cenazesine oy için katılırsan bir yerden oy alır diğer yerden kaybedersin. Fikrin böyle ise zikrin niye farklı demezler mi?

“Marjinallari asla dikkate almayız. Din adamı olarak ortaya çıkıp da kadınla ilgili çok farklı açıklamalarda bulunup dinimizde kesinlikle yeri olmayan bazı içtihatta bulunan kişiler ortaya çıkıyor. Bunlar ya bu asırda yaşamıyorlar, çok farklı bir dünyada, farklı bir asırda, zamanda yaşıyorlar, çünkü İslam’ın güncellenmesinin gerektiğini bilmeyecek kadar da aciz bunlar. İslam’ın hükümlerinin güncellenmesi vardır. Siz İslam’ı 14 asır, 15 asır öncesi hükümleriyle kalkıp da bugün uygulayamazsınız… İslam’ın güzelliği burada zaten, önemi burada. Şimdi birçok hoca efendi tabi beni tefe koyup çalacak, o ayrı mesele. Rabbim bizi tefe koymasın, mesele orada”
Cumhurbaşkanı
Recep Tayyip Erdoğan
08.03.2018

Kadınlar ile uğraşmayı bırakın da insanları İslam’dan soğutmayın. Dinimiz kadınla erkeği eşit tutan yüce bir inanış sistemidir. Dikkat edin kim Türklüğü ümmet olmanın gerisinde tutuyorsa Türk-İslam Sisteminden uzaklaşmış Arap-İslam Sistemine geçiş yapmıştır. Bu kişilerin görüşleri hastalıklı ve sağlıksızdır. İçten içe bizi böler ve milli konularda dahi ayrışmamıza neden olur.

Rahmetli Atatürk dini bölünmeyi önlemek için cemaat, tarikat ve hilafeti kaldırdı, Diyanet’i kurdu ama sonrası oy için nerede ise her siyasi görüşün kendi cemaati ve tarikatı oluşturuldu. Güç devşirildi, mevki ve makamlar onların referansı ile verildi. Sol da, sağ da Cumhuriyet düşmanı oldu. Her görüşten kadın düşmanı veya kadını meta görenler çoğaldı. Kendini geliştiremeyen erkekler kadını dizayn ederek peygamberimiz döneminden daha fazla baştan tırnağa kapattı. Evdeşinin gerisinde kalma kompleksi ile ya öldürdü veya taciz etti. Zıt görüştekiler ise bu kesime inat kadını meta haline getirdi.

Hangi birini düzeltelim ki! Çarpıklık her safhada cehaletle desteklenip yüceltiliyor.

Nerde o eski alimler dediğimiz bir dönemdeyiz. İslam’ın ahlak ve faziletini önce şu terazi ölçüsü hep kendine çalışan esnafa bir öğretin. Namaz kılarak veya Allah diyerek kul hakkı ödenmez. Borçlu gideceğinizi bilin. Dedikodu, iftira ve kişinin ahlaklı kazancını ahlaksızca sömürme kul hakkına girer ve Allah affedemez. Cehennem kul hakkı yiyenlerin birinci kapısıdır.

Kadınlar değil, tek derdi kendi cebini doldurmak olan mevki makam sahibi, aç gözlü ticareti teşvik ve engellemede beceriksizliği olan haramzade adamlar Dünya’nın sonunu getirecek.

- Advertisment -

En popüler

Betül Altınsoy’un Değerli Eğitimci/Yazar Ayşe Mercan Kara İle Söyleşisi

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Merhaba,1986 yazında Afyonkarahisar’ da dünyaya gözlerimi açmışım. Babamın tayini sebebiyle ülkemin en güzel şehirlerinden olan Bursa’da büyüdüm. Konya Selçuk üniversitesinde Türk...

Şair Kerem Taşkın – Sevinçler

Mutlu olmak sevince bağlı Sevinç kalbimde açıyor Çiçekler gibi coşuyor Kelebekler gibi uçuyor Sevinçler umutla dolu Bulutlar gibi bem beyaz İçinde yürür hayatın Neşe saçar yaşadıkların Umut et senin olsun Tüm yaşadıkların Sevgi içinde...

Değerli Ozan Aşık Rasim Genç İle Röportaj

Kendinizden bahseder misiniz? 1963 yılında Samsun Vezirköprü'ye bağlı Çorakdere köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Çok istemesine rağmen, imkânsızlıklar nedeniyle eğitimine devam edemedi. Çobanlıkla başlayan yaşamı, inşaat...

Devlet Bahçeli: Türk Birliğinin Hasretini Çekip Hayallerini Kuran Merhum Türkeş Bey’in İnanıyorum ki Ruhu Şad Olacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin, “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in 27.Vefat Yıldönümü” münasebetiyle yayınladıkları anma mesajını sunuyoruz. Türk siyaset ve demokrasi hayatına derin...

Son Yorumlar