10.3 C
Ankara
18. Nisan. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Siyaset Leyla Düzel Yazdı - Peker İle Siyasete Botoks

Leyla Düzel Yazdı – Peker İle Siyasete Botoks

“Leyla Düzel’in Resmi Sayfası” adlı sosyal medya hesabımın, açıklama bölümünde “Anne, vizyoner, Araştırmacı-yazar, şair” yazmıştım. Sayfamı takip etmeye başlayan bir beyefendi sayfa resmimin altına komik bir yorum yazmış. Yeni olan takipçim sağ olsun, “Hangi dizide” oynadığımı sormuş. Gazeteci titri sahibi olma idealimi bir kenara bıraksam da, dizi oyuncusu mu olsam acaba? Dalga geçmiyorsa, latife yapmıştır.

Gündemi meşgul eden Botoks’lu Sedat Peker’in siyasete Botoks yapma arzusuna, böyle eğlenceli bir paragrafla gireyim dedim. Malum konu ağır ve titizlikle yazılması gereken bir başlık. Öncelikle yazıma neden bu başlığı verdiğimi açıklayayım. Botoks bir zehirdir ve enjekte edildiği yer zehre tepki olarak şişer. Bir süre sonra etkisi geçer ve o yüzey eski haline geri döner. En uzun Botoks ömrünün 6 ay civarı olduğunu herkes bilir.

Görünen o ki, Peker de her hafta çektiği videolar ile zehrini topluma enjekte etme görevini üstlenmiş. Bu algı operasyonunun da etkisi geçecek ve devlet her şeyi normale döndürecektir. 2023 seçimlerine kadar daha neler göreceğiz neler?

Şişirme, provokatif açıklamaları millet yemiyor artık. Çıkar odaklarının paralı askerleri her kuyruğuna basıldığında, elinden geliri alındığında devlete saldırıyor. Erdoğan’ın Soylu’yu görevden almasını beklediği için henüz O’na saldırmıyor ama ana hedef Cumhurbaşkanı.

Günümüzde dizi oyuncusu olmak için bir televizyon kanalında oyuncu olman gerekmiyor. Stüdyo veya mekan kirasına da gerek yok. Evini kullanıp diziyi bedavaya getirebilirsin.

Gerekli olan malzeme bir tripod, bir de kamera. Subliminal mesaj içeren masa üstü birkaç kitap, önceden çalışılmış ve elimde çok farklı konuda belge var imajı yaratan bölümlere ayrılmış bolca kağıt, arkada loş ortamı aydınlatan bir abajur ve dizinin bölüm konusuna binaen büyük ekran televizyonda sabit tutulan bir görüntü. Mesela ilk bölüm görüntüsü Türkeş idi. 6. Bölüm ise Hz. Ali. Video çekimi bitene kadar ekrandaki bu görüntüler bu da bizden algısını beyninize işliyor. Böylece anlatılanların doğru olduğunu düşünmeye başlıyorsunuz. Çünkü karşınızdaki sizden biridir artık.

Evet, birinci bölümden altıncı bölüme kadar olan Sedat Peker dizisini izledim. Sekiz veya on bölüm olacağını açıklamış, diğerlerini de yayınlarsa sizin için izleyeceğim.

Hedef kitle, yirmi yaş altı ve/veya algılara çabuk yenilen halen kime oy vereceğini bilmeyen milliyetçi duyguları olan kararsız seçmenler. Buna AK Parti ve MHP içinde hükümetin teşkilatlarından rahatsız olan ama henüz Erdoğan nefreti oluşmamışlar da dahil. Bunu nereden anlıyoruz? Her video da devletini seven, dini bütün bir adam imajı çizen ve sonunu mutlaka Turan vurgusuyla bitiren konuşmalar yapıyor. “Turan’ı biz kuracağız kardeşlerim.” Hadi ya, Turan kurmak sana kaldıysa biz çoktan bitmişiz.

Çok kişinin yazmayı tercih etmeyip sustuğu bu mevzuya kayıtsız kalamazdım. Çok mu cesurum bilmiyorum ama izlerken benim yüreğimi kanatan bazı durumları yazmaktan geri duramazdım.

Ki, bir zamanlar adı geçen mafya kişisinin sevenleri tarafından sosyal medya lincine uğramıştım. Bu mafya kişisi “Dünya Karapapak Türkleri 1. Kurultayı ve Kültür Etkinlikleri” adlı bir gösteri düzenlemişti. Binlerce kişi önünde bu uyuşturucu Baronu lakaplı şahsa Kaftan giydirilmiş ve “Dünya Türklük Hakanı” sıfatı verilmişti. Ben de bu resimleri paylaşarak “Herkes haddini bilmeli, kirli ilişkilerin/işlerin baronu olan bir mafya kişisine, Türk Milleti için çok değerli olan bu kimlik ne hakla verilmiştir. Milliyetçiler için önemli değerde olan böyle yüce kavramların içini kim boşaltıyor, bu cesareti kimlerden alıyor? diye de sormuştum. Sonra yazıyı silmem için tehditler vesaire derken bu kadın bizden deli herhâlde dediler ve sustular.

O dönem Kültür Bakanı olan Mahir Ünal Twitter hesabından “Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde gerçekleştirdiği iddia edilen etkinlikle bakanlığımızın bir ilgisi bulunmamaktadır” demişti.

Bir dönem AKP üzerinden güç devşirmiş bu şahıs 2019’da apar topar yurtdışına kaçmıştı. Yaklaşık bir buçuk senedir bir ülkeden diğerine kaçarak kendi deyimiyle affedilmeyi bekliyordu.

Peker’in tutuklanma korkusuyla yurtdışına kaçışından kısa bir süre sonra, Milliyetçi camianın sevdiği, ülkücü şehit abisinin emaneti olan ünlü Kabadayı A. Çakıcı, cezasının bitiminden sekiz ay önce infaz yasasındaki değişiklik ve sağlık sebebiyle tahliye oldu. Çakıcı hapiste iken Peker dışarıda gücüne güç katmış, bir korku imparatorluğu kurmuştu. Siyasi iradenin yanında durarak pis işlerini perdelemiş olan Sedat Peker’in foyası ortaya çıkacakken deyim yerindeyse yurtdışına tüydü. O’nun ne kadar zeki biri olduğunu herkes bilir. Ama bazı insanlar zekayı kötülük üretmede harcarlar. Bu da milliyetçilik maskesiyle ülkücülerin adını mafyaya çıkarmış karanlık biridir. O’nu ülkücü zannedenler için “Ben ülkücü değilim” dediği çok eski bir videosu var. İzlemenizi tavsiye ederim.

Sedat Peker’in AK Parti’liler ile hesaplaşması diye lanse edilen bu videoların sekiz değil, eğer istediğini alamazsa tefrika halinde süreceğini düşünüyorum. Bir çok kişi bırak birbirini yesinler gözüyle bu konuya bakıyor. Sanki ismi geçenler sıradan kişilermiş gibi. Diğerlerini bir kenara bırakalım ama devletin bir bakanına ağır hakaretler var. Yıpratılan bu makam için ohh çekenler çok vardır. Hepsi akbaba misali, Peker birer parça da bizim için kopar der gibi, ağızlarından akan salyalarla izliyorlar.

Demiştim ya, içimi kanatan durumlar var diye. Peker’in pudra şekeri etkisi ile ağzını yaydıra yaydıra “Eyy Sülüüüü, temiz sülüüü” diye bahsettiği Süleyman Soylu, Türkiye Cumhuriyeti’nin en uzun süreli ve halen görevde olan İçişleri Bakanı’dır. Terör örgütlerinin şehir yapılanmasının ve bunların önemli gelir kaynağı olan uyuşturucu sevkiyatının azaltılmasında önemli rolü vardır. Bu duruşun karşısında zamanla çok düşmanı birikti. Sonuçta onun iş ortamı malum. Sıradan vatandaş gibi eş, dost, akraba, arkadaş ile yaptığı masum sohbetlerle zaman geçirmiyor. Suç dünyasının pis şahsiyetleri ile hesaplaşma, ödeşme, cezalandırma ile geçen bir yaşam. Bunlarla uğraşırken zaman zaman üzerine pislik bulaşması mümkün müdür? Evet mümkündür. Bazen bir şey elde etmek için isteyerek bile pisliğe bulaşırlar. Şahsi menfaat elde etme isteğini bunun haricinde tutuyorum. Onlar gün yüzü göremesin. Buna herkes dahil.

Devletin güvenlik politikalarının pozisyonlarında çalışan görevliler bazen devlet için bu kirli şahıslar ile temasta bulunurlar. Süleyman Soylu, Peker ile hiç görüşmediğini açıkladı. Zaten Peker de görüştük demiyor. Evine gelen Narkotik polislerine ve narkotik köpeklerinin evde uyuşturucu aramasına kızmış bunu ödeyeceksiniz diyor. Bir de “Pis Mafya” diye bir tweet atmış Soylu, buna köpürüyor. Muhtemeldir ki devlet uyuşturucuları ele geçirince birde evinde araştırma yapılmasını uygun bulmuş. Kirli ilişkilerinden dolayı hapse girmemek için yurtdışına kaçan Peker’in elinde ne tür kayıtlar, bilgiler var bilinmez ama onu yönlendirenlerin elinde onunla ilgili çok bilgi ve belge olduğu bu açıklamalardan çok belli.

Videolarda adı geçen diğer şahsiyetler için bir yorumda bulunmayacağım. Ortada bir suç varsa bunu devlet mekanizmaları çözer. Konunun özü, bahsettiği uyuşturucularına devlet çökmüş ve yaralı aslan gibi sağa sola saldırıyor. Tehditle Türkiye’ye dönme yolları arıyor. Onu kullananların elinde fırıldak gibi döne döne olduğu yerde toz çıkarmaktan başka yaptığı, yapacağı bir şey yok.

Bu topa giren en çok da solcular oldu. O’nu pek bir sevdiler. İzleyenler için masa üzerine koyduğu kitaplarla birde reklam Dünya’sına adım attı. Bir videoda tüm parasını bu süreçte dağıttığını söyledi. Lüks yaşama alışkın biri tekrar eski şaşalı günlerine dönebilmek için neler yapmaz ki?

Bir de Bülent Arınç konuya dahil oldu. Kafamda acaba yanılma payım var mı diye tereddütte kaldığım bir iki konuda ki tüm şüphelerim böylece aydınlandı. Arınç, atılan topu Erdoğan’ın kalesine doksandan çakma niyetinde. Adalet, yargı, hak, hukuk diyerek 2010 sonrası yargıyı tiye alan bir açıklama yapmış. Peker ve Arınç’ın tüm bunları Erdoğan’ı korumak adına yaptıklarını söyleyip, Cumhur İttifakı’nın kuyusunu kazdıkları o kadar belli ki.

Hep derim ya, ben Devletçilik ilkesine sıkı sıkıya sarılmış biriyim. Türkiye Cumhuriyeti’nin temelini dinamitlemek isteyen mevzulara, karşı bir duruşum var. Şu an Cumhurbaşkanı’nı koruyucu açıklama yapsa da Erdoğan’ın etrafını temizleme operasyonu gibi görünüyor. Bu adam derdest edilip yurda getirilmezse bir sonraki hamlesi Erdoğan olacaktır.

Bir lafa bakarım laf mı diye, birde o lafı söyleyene bakarım adam mı diye?

Bölümlerin hepsini izledim dedim ya. Konuşurken kullandığı sözler, el kol hareketleri, yüzündeki değişen ruh halinin yansıması mimikler, onun çok stresli olduğunu gösteriyor. Düşman diye gördüğü, yurtdışına kaçmasına sebep olan şahsiyetler sevinmesin diye gevşetici bir hap veya uyuşturucu kullandığı izlenimini uyandırdı bende. Gülme ve konuşma arasında bazen susuyor ve dişlerini sıkıyor. Orada yüzünde bir kin beliriyor. Derin bir nefes alıyor ve bir “Sülüüüü temiz Sülü, size daha neler yapacağım. Ben pis mişim ha” derken sahte bir beni üzemezsiniz hali sergiliyor. Halbuki çok incinmiş. Bu kolayca duygu geçişkenliğini ancak psikopat ruha sahip birisi yapabilir. O’nun çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Kimbilir kaç garibin, çocuğun, kadının hakkına girmiş, eziyet çektirmiştir. İzlerken O’nu sempatiyle izleyenler bu detayları okuduktan sonra lütfen bir daha izlesinler ve gerçek yüzünü görsünler.

Çocukların, gençlerin ve algılara çabuk yenilenlerin izlemesini asla tavsiye etmem. Güçlü ve sarsılmaz düşünce yapısı olmayanların kolayca inanacağı ve ismi geçen kişiler üzerinden devlete güvensizlik duymayı arttırıcı şekilde senaryolar yazılmış.

Haftalık bir dizi halinde çekilen bu videoların yirmi milyon izleyicisi olmuş. Bir mafya liderinin izlenme oranı tüm siyasilerin videolarından kat kat fazla. Halkımız mafya sever mi? Yoksa, devlet düşmanı büyük bir kitlenin var oluşu mu bu sayıya ulaştırdı? Bu yirmi milyon izleyiciden ben ve benim gibi iş icabı seyredenleri muaf tutarsak, kimi hükümete nefretten, kimi aynı kafa yapısına sahip Sedat Peker sevgisinden bu videoları gündemden düşürmüyor.

Hazır Botoks’lu, dizi dizi video çekeceğim falan derken buradan yürür, belki helal para kazanacağı bir meslek sahibi olur. Yalnız tavsiyem senaryolara dikkat etsin, FETÖ’nün para kazanacağım derken kötü yola düşürdüğü çokları şimdi demir parmaklıklar ardında.

- Advertisment -

En popüler

Betül Altınsoy’un Değerli Eğitimci/Yazar Ayşe Mercan Kara İle Söyleşisi

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Merhaba,1986 yazında Afyonkarahisar’ da dünyaya gözlerimi açmışım. Babamın tayini sebebiyle ülkemin en güzel şehirlerinden olan Bursa’da büyüdüm. Konya Selçuk üniversitesinde Türk...

Şair Kerem Taşkın – Sevinçler

Mutlu olmak sevince bağlı Sevinç kalbimde açıyor Çiçekler gibi coşuyor Kelebekler gibi uçuyor Sevinçler umutla dolu Bulutlar gibi bem beyaz İçinde yürür hayatın Neşe saçar yaşadıkların Umut et senin olsun Tüm yaşadıkların Sevgi içinde...

Değerli Ozan Aşık Rasim Genç İle Röportaj

Kendinizden bahseder misiniz? 1963 yılında Samsun Vezirköprü'ye bağlı Çorakdere köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Çok istemesine rağmen, imkânsızlıklar nedeniyle eğitimine devam edemedi. Çobanlıkla başlayan yaşamı, inşaat...

Devlet Bahçeli: Türk Birliğinin Hasretini Çekip Hayallerini Kuran Merhum Türkeş Bey’in İnanıyorum ki Ruhu Şad Olacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin, “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in 27.Vefat Yıldönümü” münasebetiyle yayınladıkları anma mesajını sunuyoruz. Türk siyaset ve demokrasi hayatına derin...

Son Yorumlar