10.3 C
Ankara
26. Eylül. 2023
No menu items!
Ana Sayfa Diğer Kültür Sanat MHP’li Çetinkaya: Ankara Dünya'ya Merkez Olan Bir Şehirdir.

MHP’li Çetinkaya: Ankara Dünya’ya Merkez Olan Bir Şehirdir.

MHP’li Çetinkaya: Ankara Dünya’ya Merkez Olan Bir Şehirdir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Ankara’da bir ilk gerçekleştirilen Başkent Kültür Yolu Festivali bu hafta sonu itibariyle sona erdi. Konuyla ilgili MHP Merkez Yönetim kurulu Üyesi Fatih Çetinkaya sosyal medyasından değerlendirmelerde bulundu.

Değerlendirmesinde;

Ankara’da Bir İlk

5971 sanatçının katıldığı, 179 akademisyen ve tarihçinin buluştuğu, 560 etkinliğin düzenlendiği ve dünyaca ünlü sanatçıların yer aldığı festival 70’i aşkın noktada izleyicileriyle buluştu.

Ankara’da 2 hafta boyunca kitap, resim ve el sanatları sergileri, konserler, şehrin tarihi ve mimarisi üzerine söyleyişiler, tiyatro oyunları, çocuklara yönelik programlar gibi etkinliklerle kültür ve sanatın etkisi bütün değeriyle şehre yansıtılmaya çalışıldı.

Çok yüksek bir tarihi ve kültürel envantere sahip olan başkentimizin bu özellikleri bir nebzede olsa vatandaşlarımıza hatırlatılmaya çalışıldı.

Bilinmelidir ki şehirler sadece toplumsal ve ekonomik yönleriyle değil, üzerinde kuruldukları ve içinde yaşadıkları alanın tarihi ve kültürel zenginlikleri bakımından da yüksek anlam ifade eder ve bütün zamana seslenirler.

Ankara şehirlerden bir şehir değil, dünyaya merkez olan bir şehirdir. Temsil ettiği Türk milletinin asaletinin her manasıyla görünen halidir.

Dolayısıyla Cumhuriyet ile modern ve Başkent Ankara’nın özdeşliği, Türklük bilincinin, Türk olmanın erdem ve fazileti ile inancının nişanesini haykırır.

Bazı bölümlerini basınımızın değerli emektarlarından Ramazan Durmuş Bey ile gezme ve görme fırsatını bulduğum bu faaliyetlerin şehrimizde sıklıkla yapılması mutlaka yerini bulacak ve sayısız faydalar sağlayacaktır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ideallerini ve hayallerini gerçeğe dönüştürdüğü başkentimiz her şeyin en güzeline layıktır. dedi.

- Advertisment -

En popüler

Betül Altınsoy’un Yazar Nurbanu Kablan İle Söyleşisi

Röportaj:Betül Altınsoy Öncelikle “Paranoyak ve Melankolik Bir Aşk” kitabınız hayırlı olsun. Kitaplarınızı konuşmadan önce okuyucularımıza kendinizden bahseder misiniz? Nurbanu Kablan, Sivas doğumlu; İlk, orta ve lise...

Trabzon TÜRKAV Başkanı Kenan Kuru: Azerbaycan’ın KARABAĞ’da Ermeni Terörüne Şamarı

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Trabzon Başkanı Kenan KURU’ un “Azerbaycan’ in KARABAĞ’ da Ermeni terörüne şamarı” konulu basın açıklaması yaptı....

Betül Altınsoy’un Yazar Oktay FERİK İle Söyleşisi

Röportaj:Betül Altınsoy Sizi biraz tanıyabilir miyiz? Bendeniz Oktay Ferik, 1987 yılı Bursa doğumluyum. İlk ve Orta Öğrenimimi Yenişehir’de, Liseyi Bilecik Ertuğrul Gazi Lisesinde tamamladım. Anadolu Üniversitesi...

MHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Semih Yalçın: Muhalif Medya’ya Sert Tepki, Halen Uyanamamışlar…

- CHP çığırtkanı muhalif TV kanallarının sahip ve sorumluları; gördükleri iktidar rüyasından zillet ittifakının seçimlerde uğradığı hezimete rağmen uyanamamıştır. Bu yüzden CHP yandaşı kanallar...

Son Yorumlar