10.3 C
Ankara
23. Mayıs. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Diğer Kültür Sanat MHP’li Çetinkaya: Ankara Dünya'ya Merkez Olan Bir Şehirdir.

MHP’li Çetinkaya: Ankara Dünya’ya Merkez Olan Bir Şehirdir.

MHP’li Çetinkaya: Ankara Dünya’ya Merkez Olan Bir Şehirdir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Ankara’da bir ilk gerçekleştirilen Başkent Kültür Yolu Festivali bu hafta sonu itibariyle sona erdi. Konuyla ilgili MHP Merkez Yönetim kurulu Üyesi Fatih Çetinkaya sosyal medyasından değerlendirmelerde bulundu.

Değerlendirmesinde;

Ankara’da Bir İlk

5971 sanatçının katıldığı, 179 akademisyen ve tarihçinin buluştuğu, 560 etkinliğin düzenlendiği ve dünyaca ünlü sanatçıların yer aldığı festival 70’i aşkın noktada izleyicileriyle buluştu.

Ankara’da 2 hafta boyunca kitap, resim ve el sanatları sergileri, konserler, şehrin tarihi ve mimarisi üzerine söyleyişiler, tiyatro oyunları, çocuklara yönelik programlar gibi etkinliklerle kültür ve sanatın etkisi bütün değeriyle şehre yansıtılmaya çalışıldı.

Çok yüksek bir tarihi ve kültürel envantere sahip olan başkentimizin bu özellikleri bir nebzede olsa vatandaşlarımıza hatırlatılmaya çalışıldı.

Bilinmelidir ki şehirler sadece toplumsal ve ekonomik yönleriyle değil, üzerinde kuruldukları ve içinde yaşadıkları alanın tarihi ve kültürel zenginlikleri bakımından da yüksek anlam ifade eder ve bütün zamana seslenirler.

Ankara şehirlerden bir şehir değil, dünyaya merkez olan bir şehirdir. Temsil ettiği Türk milletinin asaletinin her manasıyla görünen halidir.

Dolayısıyla Cumhuriyet ile modern ve Başkent Ankara’nın özdeşliği, Türklük bilincinin, Türk olmanın erdem ve fazileti ile inancının nişanesini haykırır.

Bazı bölümlerini basınımızın değerli emektarlarından Ramazan Durmuş Bey ile gezme ve görme fırsatını bulduğum bu faaliyetlerin şehrimizde sıklıkla yapılması mutlaka yerini bulacak ve sayısız faydalar sağlayacaktır.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ideallerini ve hayallerini gerçeğe dönüştürdüğü başkentimiz her şeyin en güzeline layıktır. dedi.

- Advertisment -

En popüler

Güney Türkistan’da Özellikle Türklerin Yoğun Şekilde Yaşadığı Bölgelerde Büyük Sel Felaketi Yaşanıyor.

Güney Türkistan'da büyük bir şok ve üzüntü yaratan, Türklerin yaşadığı bölgeyi vuran ve şimdiye kadar görülmeyen sel felaketinde, alınan yeni bilgilere göre, Güney Türkistan'ın...

Betül Altınsoy’un Değerli Eğitimci/Yazar Ayşe Mercan Kara İle Söyleşisi

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Merhaba,1986 yazında Afyonkarahisar’ da dünyaya gözlerimi açmışım. Babamın tayini sebebiyle ülkemin en güzel şehirlerinden olan Bursa’da büyüdüm. Konya Selçuk üniversitesinde Türk...

Şair Kerem Taşkın – Sevinçler

Mutlu olmak sevince bağlı Sevinç kalbimde açıyor Çiçekler gibi coşuyor Kelebekler gibi uçuyor Sevinçler umutla dolu Bulutlar gibi bem beyaz İçinde yürür hayatın Neşe saçar yaşadıkların Umut et senin olsun Tüm yaşadıkların Sevgi içinde...

Değerli Ozan Aşık Rasim Genç İle Röportaj

Kendinizden bahseder misiniz? 1963 yılında Samsun Vezirköprü'ye bağlı Çorakdere köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Çok istemesine rağmen, imkânsızlıklar nedeniyle eğitimine devam edemedi. Çobanlıkla başlayan yaşamı, inşaat...

Son Yorumlar