10.3 C
Ankara
23. Mayıs. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Siyaset Netenyahu İnsan Mı…?

Netenyahu İnsan Mı…?

Türkav Trabzon İl Başkanı Kenan Kuru’nun 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü vesilesiyle yaptığı basın açıklamasını sunuyoruz.

Netenyahu İnsan Mı…?

10 Aralık Dünya İnsan hakları için, dünya’ da bazı devletler attığı imzalarıyla İnsan hakları evrensel beyannamesini kabul etmiştir.

Kendi Devletlerinde kendi insan haklarına duyarlı olmalarının yanında başka milletlerin insanlarını haklarına saygı duymakla yükümlü olan devlet, insan haklarına saygılı devlettir.  Ancak insan hakları ihlallerinin olduğu coğrafyalarda bu devletler insan haklarını yok sayabilmektedir. BM Güvenlik Konseyi’ de beş daimi üye ve geçici üyeler, sadece ABD’nin red oyuyla Gazze’de istediği gibi sonuç ortaya koyduğuna göre BM insan hakları evrensel beyannamesi çöp olarak ortada durmaktadır. BM Genel sekreteri Gazze’de ateşkes kararının uygulanmaması BM Güvenlik Konseyi’nin güvenliği ve otoritesini zayıflattı ifadesiyle çöpe atıldığına işaret etmektedir. Böyle bir Dünya’da 10 Aralık Dünya insan hakları gününü yaşamaktayız.

10 Aralık, Dünya İnsan hakları gününde; UNICEF Gazze’nin güneyinde şu an savaşın en kötü bombardımanı yaşanıyor, çok büyük çocuk kayıplarının yaşandığını gördüklerini ifade etse de İsrail yönetimi saldırılarına artarak devam etmektedir.

Dünya insan hakları gününde İsrail yönetiminin saldırılarına dur demeyen başta ABD, AB, BM ve diğer bazı küreselcilerin 10 Aralık Dünya İnsan hakları gününde de insan haklarıyla özdeşleşmesi mümkün olmayacaktır.

Netenyahu’ nun uluslararası savaş suçlusu olduğunu kendi iç politikada ifade eden halk kitlelerinin bu vahşette birer aktör olmadıklarını dünyada anlamaktadır. Senatör gibi sorumluluk ve vicdan sahibi olanlardan bile bazıları Netenyahu’ nun vicdansızlığına tahammüllerin kalmadığının açıklamalarını yapmaktadırlar.

Dünyanın önünde, çarpıcı ve en modern silahlarla çocuk, kadın, yaşlılar ve silahsız insanların üzerine saldıran Netenyahu, savaş suçlusudur, alçaktır, teröristtir, insan hakları adına DÜNYANIN ÖNÜNDE YARGILANMALIDIR.

10 Aralık Dünya insan hakları gününde de ifade etmekteyiz ki; Atılan silahlarla çocukların parçalandığına bakmayan dünya, insanlara yeni bir kutupluluğu öğretti. Dünyanın farklı bir yere dönüştüğünü öğretti. ABD’nin yegâne kutup olduğu, tek kutuplu bir dünyada yaşanıldığını söylese de, bir avuç İsrail’ e karşı teslim olduğunu gösterdi. Dünya sağlık örgütü kayboldu. İnsan havarisi olan küreselciler nerede? Vicdanı hür olan dünya nerede? Müslüman Arap ülkeleri nerede? Söyleyeceği bir şey yok mudur?  Böyle bir durumda 10 Aralık Dünya İnsan hakları günü yaşanılmaktadır.

 

- Advertisment -

En popüler

Güney Türkistan’da Özellikle Türklerin Yoğun Şekilde Yaşadığı Bölgelerde Büyük Sel Felaketi Yaşanıyor.

Güney Türkistan'da büyük bir şok ve üzüntü yaratan, Türklerin yaşadığı bölgeyi vuran ve şimdiye kadar görülmeyen sel felaketinde, alınan yeni bilgilere göre, Güney Türkistan'ın...

Betül Altınsoy’un Değerli Eğitimci/Yazar Ayşe Mercan Kara İle Söyleşisi

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Merhaba,1986 yazında Afyonkarahisar’ da dünyaya gözlerimi açmışım. Babamın tayini sebebiyle ülkemin en güzel şehirlerinden olan Bursa’da büyüdüm. Konya Selçuk üniversitesinde Türk...

Şair Kerem Taşkın – Sevinçler

Mutlu olmak sevince bağlı Sevinç kalbimde açıyor Çiçekler gibi coşuyor Kelebekler gibi uçuyor Sevinçler umutla dolu Bulutlar gibi bem beyaz İçinde yürür hayatın Neşe saçar yaşadıkların Umut et senin olsun Tüm yaşadıkların Sevgi içinde...

Değerli Ozan Aşık Rasim Genç İle Röportaj

Kendinizden bahseder misiniz? 1963 yılında Samsun Vezirköprü'ye bağlı Çorakdere köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Çok istemesine rağmen, imkânsızlıklar nedeniyle eğitimine devam edemedi. Çobanlıkla başlayan yaşamı, inşaat...

Son Yorumlar