10.3 C
Ankara
14. Nisan. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Siyaset Ömer Çeker: Çağrılara Kayıtsız Kalınmamalı

Ömer Çeker: Çağrılara Kayıtsız Kalınmamalı

Ömer Çeker: Çağrılara Kayıtsız Kalınmamalı

İş bırakma eylemi hakkında Aile Sağlığı Merkezlerini (ASM) ziyaret eden Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, sağlık çalışanlarının sorunları görmezden gelinemez diyerek çalışanlar ile birlikte 17-18 Şubat 2022 tarihinde iş bırakma eylemi ile yetkilileri bir kez daha uyaracağız dedi.

17-18 ŞUBAT’TA İŞ BIRAKMA EYLEMİ
Türkiye Kamu-Sen Denetleme Kurulu üyesi ve Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, Aile Sağlığı Merkezlerinde (ASM) görev yapan Aile Hekimleri, Aile Sağlığı çalışanları ve diğer sağlık kuruluşlarında görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret etti. Mali ve özlük haklarındaki kayıpların telafisi için Kamu İşverenini uyarmak adına, 17-18 Şubat’ta yapılacak iş bırakma eylemini desteklediklerini söyledi.

GEREĞİ YAPILMALIDIR.
Çeker, Kamu işvereni sağlık çalışanlarının çağrılarına kayıtsız kalmamalı, en kısa süre içerisinde gereği yapılmalıdır. Aralık 2021 tarihinde gündeme getirilen üniversitelerde görev yapan doktorları, Aile hekimlerini SGK ve Adli Tıp’ta görev yapan hekimleri bile kapsamayan, ücret artışının zaruret olduğu tüm sağlık çalışanlarını içine almayan ve ek ödemeden mahsuplaşma nedeniyle de katkı olarak ta önemli bir anlam taşımayan düzenlemenin eksikliklerinin giderilmesi gerektiğini belirtmiştik” dedi.

ÇAĞRILARA KAYITSIZ KALINMAMALI
Çeker, “Aradan uzunca bir süre geçmesine rağmen kamu işvereninin konu hakkında TBMM’de somut adımlar atmadığını görmekteyiz. Sürecin uzaması sağlık çalışanlarında belirsizliğe ve karamsarlığa neden olmaktadır. Pandeminin kahramanlarının beklediği bu düzenlemenin hayata geçmesi için hızlı adımlar atılmalıdır. Çağrılara kayıtsız kalınmamalı, en kısa sürede de bir takvim açıklanarak tereddütler ortadan kaldırılmalıdır. Türk Sağlık-Sen olarak bu belirsizlik nedeniyle endişelerini ve tepkilerini dile getiren; düşük ücretler, aşırı iş yükü, şiddet vb. kronik sorunlara çözüm isteyen her çağrı bizim için değerlidir” dedi.

DESTEK OLMAKTAN ASLA ÇEKİNMEYİZ.
Başkan Çeker son olarak, “ Aile hekimlerimizin Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği’ne bağlı olarak dile getirdiği endişelere katılıyor ve onlarında hukuki süreç başta olmak üzere her anlamda yanlarında olduğumuzu kararlılıkla ifade ediyoruz. Sorunların ivedilikle çözüme kavuşturulması, seslerinin yetkililere duyurulması, kararlı olduklarının göstergesi olarak 17-18 Şubat da yapılacak iş bırakma eylemine ve hak arama mücadelesine her platformda tüm gücümüzle destek olmaktan asla çekinmeyiz. Bu konuda sivil toplum örgütleri ile işbirliğine her zaman açık bir tutum sergilemekteyiz. Ortak karar alma ve birlikte hareket etmenin önemli olduğunu, çalışanlar için gecemizi gündüzümüze katarak tüm platformlarda mücadelemizi sürdüreceğimizi kararlılıkla bir kez daha vurguluyoruz” diyerek sözlerine son verdi.

- Advertisment -

En popüler

Betül Altınsoy’un Değerli Eğitimci/Yazar Ayşe Mercan Kara İle Söyleşisi

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Merhaba,1986 yazında Afyonkarahisar’ da dünyaya gözlerimi açmışım. Babamın tayini sebebiyle ülkemin en güzel şehirlerinden olan Bursa’da büyüdüm. Konya Selçuk üniversitesinde Türk...

Şair Kerem Taşkın – Sevinçler

Mutlu olmak sevince bağlı Sevinç kalbimde açıyor Çiçekler gibi coşuyor Kelebekler gibi uçuyor Sevinçler umutla dolu Bulutlar gibi bem beyaz İçinde yürür hayatın Neşe saçar yaşadıkların Umut et senin olsun Tüm yaşadıkların Sevgi içinde...

Değerli Ozan Aşık Rasim Genç İle Röportaj

Kendinizden bahseder misiniz? 1963 yılında Samsun Vezirköprü'ye bağlı Çorakdere köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Çok istemesine rağmen, imkânsızlıklar nedeniyle eğitimine devam edemedi. Çobanlıkla başlayan yaşamı, inşaat...

Devlet Bahçeli: Türk Birliğinin Hasretini Çekip Hayallerini Kuran Merhum Türkeş Bey’in İnanıyorum ki Ruhu Şad Olacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin, “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in 27.Vefat Yıldönümü” münasebetiyle yayınladıkları anma mesajını sunuyoruz. Türk siyaset ve demokrasi hayatına derin...

Son Yorumlar