10.3 C
Ankara
24. Mayıs. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Sağlık Ortaöğretim Sağlık Teknisyenleri Sağlık Bakanlığından Yüksek Sayıda Alım Bekliyor

Ortaöğretim Sağlık Teknisyenleri Sağlık Bakanlığından Yüksek Sayıda Alım Bekliyor

Atanamamış Sağlık Meslek Lisesi Mezunları adına Hüseyin EŞİBAYAN bir basın açıklaması yaptı.

Açıklama şöyle;

Bizler Ülkemizin pandemi ile savaştığı şu günlerde önemleri bir kez daha anlaşılan fedakâr Sağlık çalışanlarının bir parçası olan, atanmayı bekleyen Sağlık Teknisyenleriyiz.

Anadolu Sağlık Meslek Liselerinin açmış olduğu bölümlerde Ortaöğretim Tıbbi Sekreterlik, Acil Tıp Teknisyeni, Anestezi Teknisyeni, Laboratuvar Teknisyeni, Diş Protez Teknisyeni, Hemşirelik, Röntgen Teknisyeni ve Çevre Sağlığı Teknisyenliği bölümlerini okuduk.

Sağlık Enformasyonu, iletişim ve Bilgi her zaman yenilenen ve sürekli gelişen modern Tıp ile beraber sürekli gelişmektedir. Bizler 2018 kamu personel seçme sınavından yüksek puanlar aldık. Ancak yapılan son 6 Sağlık Bakanlığı alımında çoğu Teknisyen Branşlarımız 2 defa ve düşük kontenjan olarak yer aldı.

2018 ve sonrası mezunu Hemşire-Ebe Yardımcıları ve Sağlık Bakım Teknisyenleri KPSS’den atanmak yerine İŞKUR’dan kura ile alakasız bir meslek olan Klinik Destek Personeli-Hastane Hizmetlisi olarak istihdam edilmektedir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine rağmen Yardımcılık ibaresi kalkmamış lisansa geçişte de sorun yaşamaktadırlar.

Açılan yeni hastaneler ve sürekli değişen gelişen sağlık alanı ile birlikte kalifiye personel ihtiyacı artmaktadır. Sizlerden talebimiz; Anadolu Sağlık Meslek Liselerinde 4 yıl boyunca Teori ve 2 yıl uygulamalı Staj programlarında yer alan ve kamu personeli seçme sınavlarından yüksek puan alan bizler, daha adil bir atama ile birlikte evde oturmak yerine pandemi döneminde sahada olup meslektaşlarımıza yardımcı olmak istiyoruz.

Atanamamış Sağlık Meslek Lisesi Mezunları adına Hüseyin EŞİBAYAN

2018-Ortaöğretim KPSS İstatistikleri Tablosu

19 YORUMLAR

 1. Hüseyin bey e sesimizi duyurmaya fırsat verdiği için teşekkür ederim. Bende bir çevte sağlığı teknisyeni olarak adil atama bekliyorum.

 2. Sağlık meslek lisesi mezunlarına adil atama bekliyoruz..emeği geçen herkese teşekkürler

 3. Bizim sesimize kulak verdiğiniz için öncelikle sahsinizda size ve site çalışanlarına sonrasında ise bizleri haber yapmak adına çabalayan ve sizinle tanismamiza vesile olan meslektasiniz Kamil Ay Arkadasimiza sonsuz teşekkürler.

  Sizin de bildiğiniz üzere Sağlık Meslek Liselerinde verilen eğitimler en üst düzeyde idi .Bu yüzden de bu kadar nitelikli personel evde oturmak yerine hakettikleri yerde meslektaşlarına yardımcı olmak istiyorlar. Tekrar teşekkür ederiz..

  • İnşallah tüm sağlık alanında bulunan ve işsizler ordusunda bulunan kardeşlerimizin bir an önce işe girmeleri nasip olur. Sonrasında tüm sağlık melslek Liselerinin eski güzel günlere dönmesini diliyoruz.

 4. Sesimizi duyurmaya yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz. Sıfır kadro değil hakkımız olan adil kadroyu istiyoruz

 5. Hüseyin Bey sesimiz olduğunuz için çok teşekkür ederim. Ortaöğretim mezunları olarak adil bı atama istiyoruz

 6. Bizlerde çok küçük yaşlarda eğitim alarak sağlık konusunda yetiştirildik ardından bölümlerin kapatılması ardından zaten az olan alımlarımız giderek azaldı. Üst üste 0 lari gördük. Bizde bu zorlu süreçte elimizden geleni yapmak istiyoruz.
  Sesimizi duyurdugunuz için çok teşekkür ederim. Emek verdik ve adil atamalar bekliyoruz

 7. Bizler Sağlık Meslek Liseliler yıllardan beri puan aldığımız halde atanamiyoruz. Kadro açılmıyor puanlarımız ellerimizde kalıyor. Cantürk haber bizleri haber yaptığınız için tesekkuederim. OrtaÖğretim Tibbisekreterler olarak çok sağolun tekrardan teşekkürler.

 8. Sağlık Teknikerleri gibi bizlerde Sağlık Teknisyenleri olarak Sağlık Camiasının ihtiyacı olan personel teminini karşılayabilicek düzeyde eğitim almış diplomalı kişileriz. Sesimizi duyan duyuran her kişi ve organa teşekkür ederiz .

 9. Ortaöğretim tıbbi sekreterler olarak sesimizi duyurduğunuz için çok teşekkür ederiz. Atamalarda bizlere de adil ve yeterli bir kontenjan açılıp atanmak istiyoruz. Yıllardır bekliyoruz. Artık bu adaletsizliğe bir son verilsin.

 10. Bu zorlu süreçte bizim sesimiz olan bütün yayın organı ,siyasi vekillerimiz ve özellikle Hüseyin EŞİBAYAN arkadaşımıza çok teşekkür ederiz.Yıllardır süren bir bekleyiş bu ve bize bu bölümleri okuma imkanı verip sonra ihtiyaç var ama maddi kaynak yok denmesi büyük bir haksızlık.Bizler bu bölümleri boşamı okuduk artık yolumuz açılsın. Adil bir atama bekliyoruz yıllardır 5-10 kişi yığılan bir işsiz sayısı ve kararan umutlar demek.Lütfen sesimize ses olmaya devam edin…

 11. Ortaogretim çevre sagligi teknisyenleri yüksek puanlarla evde oturmaya mahkum edilmemeli 500 yada 1000 atama alımı yapılırsa biz çevre sagligi teknisyenleride görevlerimizin basında olmak istiyoruz .Adil alımlar istiyoruz

 12. Sesimize ses olduğunuz için teşekkürler sağlık teknisyenleri çok üzücü yorucu bir dönemden geçtik umarım bu yıl üzülmeyiz

 13. İnşallah sizin de sayenizde sesimizi duyuracağız sadece adil kadro ve atama istiyoruz, yıllardır bekliyoruz artık beklemekten yorulduk artık bizde mesleğimizin başına geçmek istiyoruz
  Ortaöğretim radyoloji teknisyenleri atama bekliyor.

 14. Artık daha fazla mağdur edilmek istemiyoruz….Ortaöğretim mezunlarına da alım olsun artık…Yüksek puanlarımizla evde kalmak istemiyoruz…Bu pandemi sürecinde bizlerde meslektaşlarımızın yanında olmak istiyoruz…Duyun sesimizi sayın cumhurbaşkanımız ve sağlık bakanımız….
  Ayrıca Hüseyin beye de sesimiz olduğu için teşekkür ederiz 👏👏👏👏👏

 15. Önceleri ülke de tekniker kadrosu olmamasından mütevellit, öğretmenlerinin yönlendirmesi ile ön lisans okumayıp sonrasında da vatana hayırlı bireyler yetiştirmek için, çoluk çocuğa karışan onca insanı yok saymak haksızlıktır. Ayrıca fen liselerinden sonra en itibarlı okul olan sml leri harcamak insafsızlıktır. Umarım bu yanlıştan bir an evvel dönülür.

 16. Sesimizi duyurdugumuz için çok şükür umutlandık.Insallah umurlarımız bizimde görevimizin başında olduğumuz günleri gösterir rabbim. Sadece adil kadro ve atanmak istiyoruz. Yıllardır bekliyoruz. Orta öğretim radyoloji ye atama istiyoruz.

 17. Hüseyin beye teşekkür ediyorum keşke herkes onun gibi duyarlı olsa, sizden tek istediğimiz ortaöğretim mezunlarına adil atama bizde artık atanmak istiyoruz

 18. Şükür ki birileri sesimizi duyurmaya çalışıyor sadece atama bekliyoruz başka bişey değil bize destek olmalarını adil atama yapmalarını istiyoruz

Comments are closed.

- Advertisment -

En popüler

Ankara Şehit Yakınları ve Gaziler Korosu Kalefest’ de Büyük Takdir Gördü

Ankara Şehit Yakınları ve Gaziler Korosu Kalefest' de Büyük Takdir Gördü CANTÜRK HABER ÖZEL HABER/ KIRIKKALE 22 Mayıs 2024 tarihinde Kırıkkale Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında Kırıkkale...

Güney Türkistan’da Özellikle Türklerin Yoğun Şekilde Yaşadığı Bölgelerde Büyük Sel Felaketi Yaşanıyor.

Güney Türkistan'da büyük bir şok ve üzüntü yaratan, Türklerin yaşadığı bölgeyi vuran ve şimdiye kadar görülmeyen sel felaketinde, alınan yeni bilgilere göre, Güney Türkistan'ın...

Betül Altınsoy’un Değerli Eğitimci/Yazar Ayşe Mercan Kara İle Söyleşisi

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Merhaba,1986 yazında Afyonkarahisar’ da dünyaya gözlerimi açmışım. Babamın tayini sebebiyle ülkemin en güzel şehirlerinden olan Bursa’da büyüdüm. Konya Selçuk üniversitesinde Türk...

Şair Kerem Taşkın – Sevinçler

Mutlu olmak sevince bağlı Sevinç kalbimde açıyor Çiçekler gibi coşuyor Kelebekler gibi uçuyor Sevinçler umutla dolu Bulutlar gibi bem beyaz İçinde yürür hayatın Neşe saçar yaşadıkların Umut et senin olsun Tüm yaşadıkların Sevgi içinde...

Son Yorumlar