10.3 C
Ankara
18. Nisan. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Siyaset Tamer Osmanağaoğlu: Önümüzdeki Günler Çözülemez Denilen Sorunların Çözüldüğüne Şahitlik Edeceğimiz Günler Olacaktır.

Tamer Osmanağaoğlu: Önümüzdeki Günler Çözülemez Denilen Sorunların Çözüldüğüne Şahitlik Edeceğimiz Günler Olacaktır.

Tamer Osmanağaoğlu: Önümüzdeki Günler Çözülemez Denilen Sorunların Çözüldüğüne Şahitlik Edeceğimiz Günler Olacaktır.
MHP Genel Sekreter Yardımcısı, İzmir Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Sn. Tamer OSMANAĞAOĞLU’NUN 11.01.2023 Tarihinde TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşma tam metnini sizlere sunuyoruz.

Sayın Başkan Değerli Milletvekilleri;

Sizleri ve ekranları başında bizleri takip eden vatandaşlarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Küresel ekonomide gerçekleşen dalgalanmalar, komşu coğrafyalarda yaşanan ve sonu savaşa varan siyasi gelişmeler, hiç şüphe yok ki ülkemizi de etkilemiş, hatta etkinin katlanarak hissedilmesine sebep olmuştur.

Bir yandan; duruş sergileyemeyen ve hatta sergileyecek iradesi dahi olmayan hükümetlerle yönetilen ülkelerin sıfırı çektiğine şahitlik ederken diğer yandan; sosyal buhranın tetiklediği siyasi buhranlarla boğuşan devletlerin de çok zor süreçlerden geçtiğine, hep birlikte şahitlik ettik, etmeye de devam ediyoruz.

Gerçekler gün gibi ortadayken, kuşatma bütün sertliğiyle kendini gösterirken, gerçekleri görmeyen, hatta gerçekleri çarpıtarak siyasi rant elde etmeye çalışanların ihtirasına da tanıklık ettik, etmeye de devam ediyoruz.

Ne var ki; hesap yapanların hesabı karışmış, oyun kuranların oyunu bozulmuş, zorba politikalarıyla Türk milletine istikamet çizmeye çalışanların gayreti boşa çıkarılmıştır.

Elbette bunda en büyük pay; zamanında ve büyük bir ciddiyetle aldığı önlemlerle devletimize ve devletine duyduğu güvenle ellerini ovuşturanları şaşkına çeviren milletimize aittir.

Devletimizin vatandaşımızı suni ekonomik gelişmelerin ve kalıcı hasar bırakacak tehditlerin karşısında yalnız bırakmaması ve özellikle ekonomik refahı korumaya yönelik attığı adımlar elbette ilk değildir. Son da olmayacaktır.

Bu kapsamda; görüşülmekte olan kanun ile birlikte;

En düşük emekli aylığı 3.500 TL’den 5.500 TL’ye arttırılmaktadır.

Emeklilerimizin ve memurlarımızın maaşlarında; enflasyon farkı dahil uygulanması öngörülen %16,48 artış oranına %13,52’lik bir oran daha eklenerek %30 ‘luk bir artışa gidilmektedir.

Ayrıca; işverenlerimize iş gücü maliyetini azaltacak şekilde verilen destek 400 TL’ye çıkartılmaktadır.

Ne mutlu ki;

“Çözülemez” denilen sorunlar; bu çatı altında bir bir çözüme kavuşmaktadır.

“Düzeltilemez” denilen aksaklıklar cumhurun iradesinin tecessüm ettiği Gazi Meclis çatısı altında bir bir giderilmektedir.

“Gösterilemez” denilen irade, en zor dönemlerde dahi iradesini yüksek sesle ilan eden bu çatı altında kararlılıkla gösterilmeye devam etmektedir.

Önümüzdeki günler çözülemez denilen sorunların çözüldüğüne şahitlik edeceğimiz günler olacaktır.

Önümüzdeki haftalar düzeltilemez denilen aksaklıkların düzeltildiğine milletçe şahitlik edeceğimiz haftalar olacaktır.

Önümüzdeki yıllar ise gösterilemez denilen iradenin korkusuzca ve ilkeli bir şekilde gösterileceği yıllar olacaktır.

Velhasıl önümüzdeki yüz yıl Türkiye yüzyılı olacak, hasretle bağrımıza basacağımız asır Türk asrından başkası olmayacaktır.

Bilinmelidir ki;

Kararlılığımızın kaynağı Türk milletidir.

Tükenmez umudumuzun pınarı Türk asrına olan imanımızdır.

Aklımızdan geçenleri kalemiyle yüreklerimize nakşeden, merhum şairimiz Mithat Cemal Kuntay ne güzel söylemişti:

Şahlanır göklere inkâr edilen heykelimiz,
Gösterir ufku, ölürken bile, solgun elimiz.
Boşa gitmez, heder olmaz, vurulup düştüğümüz,
Zalimin göğsüne çarpar düşüyorken ölümüz.
Canımızdır, acı hissetmeyerek, verdiğimiz;
Şaşırırsın, şu asırlar sana anlatsa kimiz…

İnanıyoruz ki; Türk milleti Türk asrında şaşırtmaya devam edecektir.

Biliyoruz ki; Türk devleti Türk asrında Türk’ü unutanlara Türk’ün kabiliyetini tekrar hatırlatacaktır.
Türk milleti; hasretle kucaklayacağı Türk asrına, 2023’ün ilkbaharında, Cumhur İttifakı ile birlikte bir adım daha yaklaşacaktır.

Sayın Başkan Değerli Milletvekilleri;

İçinde yaşadığımız devir; gönüllerin hasar aldığı, kavramların savrulduğu, ruhların yaralandığı bir dönemdir. Bir yandan bireycilik vahşi bir şekilde kışkırtılmakta, diğer yandan ise bencillik cemiyet hayatını var gücüyle ezmektedir.

Bu iç karartan manzaranın önüne geçmenin yolu; bizim öz medeniyetimizden geçmektedir. Çünkü bizi biz yapan tüm değerler; insanı merkeze alan bir zihin dünyasının ürünüdür.

Bu anlayışın özünde; Asya bozkırlarından at sırtında gelerek, Anadolu’da ölümsüz bir uygarlık inşa eden gelenek vardır. Onlardan bize kalan kelimeler; kuracağımız yenidünyanın pusulalarıdır.

Gazi Meclis’in çatısı altında çıkan her düzenleme; bu hassasiyetle irdelenmelidir. Milletimizin hayrına olan işlere destek çıkmak; -iktidar olsun, muhalefet olsun- hepimizin ortak mesuliyetidir.

İşçinin alın teri kurumadan hakkını vermeyi tavsiye eden nebevî öğüt; başımızın tacı olmalıdır.

Emekliye yaklaşırken, “Bereket, büyüklerle beraberdir” nasihati yüreğimizde çarpmalıdır.

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” diyenlerin sesi, kulağımızdan bir an bile silinmemelidir.

O takdirde; Ankara, insanlığa karşı yeni bir çağrının adresi olacaktır.

İşte tam da bu yüzden; demokrasi kelimesini, barış sözcüğünü kılıf yaparak ilkel dönemleri bile mumla aratan kokuşmuş küresel sistem Türk asrıyla birlikte yeni rayına girmeye mecburdur.

Dünyada sosyal devlet anlayışı rafa kaldırılıp, endüstriyel devler insanların gırtlağına çökerken; ümit ışığı, Anadolu’dan yükselecektir.

Hatırlatırım ki; emperyalist kuvvetlere karşı, topyekûn bir mücadele vererek hürriyete kavuşan millet Türk milletidir.

Bu meclis; bundan bir asır önce nasıl bütün mazlum milletlerin umutla baktığı menzil olduysa, şimdi de aynı mevkide durmaktadır.

Tarih sayfaları güç dengelerinin birçok kez bozulduğuna yer vermekte, rakip tanımayan ekonomilerin iflas ettiğini yazmakta, rakip görmeyen ülkelerin karmaşa içinde yok olup gittiğini hepimize en net haliyle göstermektedir.

Bozulan güç dengelerinin yeniden ve yeni bir ruhla, birlik ve beraberlik ruhuyla hareket eden milletlerinin lehine yeniden kurulduğunu da hatırlatmaktadır. Bugün yaşanan bundan farklı değildir.

Üzerimize bütün ihtişamıyla gelen yeni yüzyılın Türk Yüzyılı olmaması için hiçbir sebep yoktur.
Yeter ki o yüzyılla mücadele etmek yerine o yüzyıla hazır olalım!

Yeter ki o yüzyıla savaş açmak yerine o yüzyılı kucaklayacak zemine nail olalım!

Yeter ki kendi sorunlarımızı ihmal etmeden uluslararası arenada söz sahibi olabilme hedeflerimizden vazgeçmeyelim!

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin de ifade ettikleri gibi:

“Cumhur İttifakı Türkiye’ye sahip çıkacaktır.
Cumhur İttifakı Türk ve Türkiye Yüzyılını inanç ve irfanla inşa edecektir.
Yorulmayacağız, yolumuzdan dönmeyeceğiz.
Düşmanca senaryolara taviz vermeyeceğiz.
Sabrın boyun eğmek değil, mücadele etmek olduğunu cümle aleme hep birlikte göstereceğiz.”

Bu duygu ve düşüncelerle; hepinizi saygı ve muhabbetlerimle bir kez daha selamlıyor, Kanun Teklifimizin hayırlar getirmesini temenni ediyorum.
11.01.2023
Tamer OSMANAĞAOĞLU
MHP Genel Sekreter Yardımcısı, İzmir Milletvekili
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi

- Advertisment -

En popüler

Betül Altınsoy’un Değerli Eğitimci/Yazar Ayşe Mercan Kara İle Söyleşisi

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Merhaba,1986 yazında Afyonkarahisar’ da dünyaya gözlerimi açmışım. Babamın tayini sebebiyle ülkemin en güzel şehirlerinden olan Bursa’da büyüdüm. Konya Selçuk üniversitesinde Türk...

Şair Kerem Taşkın – Sevinçler

Mutlu olmak sevince bağlı Sevinç kalbimde açıyor Çiçekler gibi coşuyor Kelebekler gibi uçuyor Sevinçler umutla dolu Bulutlar gibi bem beyaz İçinde yürür hayatın Neşe saçar yaşadıkların Umut et senin olsun Tüm yaşadıkların Sevgi içinde...

Değerli Ozan Aşık Rasim Genç İle Röportaj

Kendinizden bahseder misiniz? 1963 yılında Samsun Vezirköprü'ye bağlı Çorakdere köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Çok istemesine rağmen, imkânsızlıklar nedeniyle eğitimine devam edemedi. Çobanlıkla başlayan yaşamı, inşaat...

Devlet Bahçeli: Türk Birliğinin Hasretini Çekip Hayallerini Kuran Merhum Türkeş Bey’in İnanıyorum ki Ruhu Şad Olacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin, “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in 27.Vefat Yıldönümü” münasebetiyle yayınladıkları anma mesajını sunuyoruz. Türk siyaset ve demokrasi hayatına derin...

Son Yorumlar