10.3 C
Ankara
14. Nisan. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Siyaset Trabzon Türkav, Türk Kızılay Şubesi İle Görüştü.

Trabzon Türkav, Türk Kızılay Şubesi İle Görüştü.

Trabzon Türkav, Türk Kızılay Şubesi İle Görüştü.
Trabzon TÜRKAV Yönetim Kurulu Başkan Kenan KURU beraberinde Başkan Yardımcıları Eyüp YILMAZ, Dr. İbrahim KUL, Bilhan BİLGİN, İbrahim SAĞLAM ile Türk KIZILAY Trabzon Şubesine yaptığı ziyarette Şube Başkanı Dr. Oğuz KARA ve Yönetim Kurulu ile görüşmede bulundu.
Türk Kızılay Trabzon Şube Başkanı Dr. Oğuz KARA: ziyaretleriniz için teşekkür ederim. TÜRKAV’ in KIZILAY’ la bilgi alış verişinde bulanarak ortada olan dayanışmanıza ayrıca teşekkür ederiz. Kızılay: son dönemde ülkemizin içinde bulunduğu depremlerle yaraların sarılması için çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. Kızılay ilimizdeki depremzedeler için de çalışma içindedir. Kızılay’ın ortaya koyduğu çalışmalarıyla sıkıntıların giderilmesi için müdahale çalışımlarına devam etmektedir.
Trabzon TÜRKAV Başkanı Kenan KURU: Ülkemizde meydana gelen depremler birçok ilimizde yıkımlar oluşturarak insanların hayatlarını kaybetmesine neden olmuştur. Millet olarak acımız büyüktür. Hayatını kaybedenlere Allah’ tan rahmet diliyoruz. Yaraların sarılmasında Sivil toplum kuruluşları olarak üzerimize düşenleri yapmanın yanında Kızılay’ın çok daha sorumlulukları olmaktadır. KIZILAY’ in, AFAD ile yaptığı hizmetleri ve görevleri yerine getirirken TÜRKAV olarak desteklerimizi ifade etmek istiyoruz. Depremlerle konutları yıkılan veya hasar gören insanlarımızın barınma ihtiyaçlarının karşılanması, gıda ve giyim gibi öncelikle temel ihtiyaçlarının giderilmesi önem arz ederken, milletçe de elbirliği ile yaralar sarılmaya çalışılarak bu yardımlar devam etmektedir/ etmelidir…
Millet devletiyle, hak ve adalet ölçülerine sadık, kendi arasında birbirleriyle kardeşlik hisleriyle kopmaz bir şekilde bağlı bulunmaları ne kadar büyük bir millet olunduğunun varlığıdır. Ortada olan kardeşlik, insanı bağlılık ve hukukunu muhasebe eden dönemden geçmekteyiz.
Bakın, yüz yaşındaki gibi olgun davranan çocuklarımızın depremzedeler için sergiledikleri davranışlarıyla milletçe ne kadar sağlam, ne kadar asıl duruşları gözlerimizi yaşartmıştır.
Bir örnek vermek istiyorum; Bir dükkâna giren çocuk, babasının, annesinin yarım kilo yağ verir misin? İsteğine karşılık çocuk, Bakkal amca yarım kilo daha eklermişsin derken; depremzedeler için istediğini gören bakkal amca hemen yarım kilo yağı da tartarak uzatır. Yarım kiloda bal istiyorum anlayışına gönlünü açması çok ama çok manidardır.
Bakkalın bundan aldığı karşılıkta şudur: Biz, kazanç içinde neşelenirken onunda ziyan içinde kederlenmesine gönlümüz razı olmaz!
İnsan hayatının değerlerini her şeyin üstünde tutan TÜRKAV, insana yüklediği sorumlulukları yerine getirirken, en temel anlayışın insan olduğudur.

- Advertisment -

En popüler

Betül Altınsoy’un Değerli Eğitimci/Yazar Ayşe Mercan Kara İle Söyleşisi

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Merhaba,1986 yazında Afyonkarahisar’ da dünyaya gözlerimi açmışım. Babamın tayini sebebiyle ülkemin en güzel şehirlerinden olan Bursa’da büyüdüm. Konya Selçuk üniversitesinde Türk...

Şair Kerem Taşkın – Sevinçler

Mutlu olmak sevince bağlı Sevinç kalbimde açıyor Çiçekler gibi coşuyor Kelebekler gibi uçuyor Sevinçler umutla dolu Bulutlar gibi bem beyaz İçinde yürür hayatın Neşe saçar yaşadıkların Umut et senin olsun Tüm yaşadıkların Sevgi içinde...

Değerli Ozan Aşık Rasim Genç İle Röportaj

Kendinizden bahseder misiniz? 1963 yılında Samsun Vezirköprü'ye bağlı Çorakdere köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Çok istemesine rağmen, imkânsızlıklar nedeniyle eğitimine devam edemedi. Çobanlıkla başlayan yaşamı, inşaat...

Devlet Bahçeli: Türk Birliğinin Hasretini Çekip Hayallerini Kuran Merhum Türkeş Bey’in İnanıyorum ki Ruhu Şad Olacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin, “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in 27.Vefat Yıldönümü” münasebetiyle yayınladıkları anma mesajını sunuyoruz. Türk siyaset ve demokrasi hayatına derin...

Son Yorumlar