10.3 C
Ankara
22. Şubat. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Siyaset TÜRKAV 11.Olağan Genel Kurulu Ankara'da Yapıldı

TÜRKAV 11.Olağan Genel Kurulu Ankara’da Yapıldı

TÜRKAV 11.Olağan Genel Kurulu Ankara’da Yapıldı
6 Mart 1989 tarihinde Kamuda çalışanların sendikalarının olmadığı dönemde kurulan Kısa adı Türkav olan Kamu çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı amacı öncelikli olarak kamu çalışanlarının ekonomik sosyal kültürel sorunlarına eğilen, Üyeler arasında sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı gerçekleştirmek ve kültürel faaliyetlerde bulunmakla birlikte, üyelerine çeşitli ekonomik ve sosyal yardımlarla beraber, üyelerinin mesleki bilgilerini, görgülerini, becerilerini arttırmak amacıyla çalışmalar yapıp kamunun ihtiyaç duyduğu sosyal, kültürel ve stratejik konularda araştırmalar, incelemeler yaparak veya yaptırarak, yapılan bu çalışmaları gerekirse raporlar halinde getirerek kamuoyunu bilgilendirmektir.
Ayrıca; Türkav üyelerinin kültürel ve mesleki bilgi ve becerilerini arttıracak faaliyetlerde bulunduğu gibi Türk milletine ve ülkesine gönülden bağlı, vatan, millet sevgisi ve Allah korkusu olan kadroların yetişmesi ve dolayısıyla yönetim kadrolarında bulunması için çalışmalar yapmaktadır. Böyle ulvi bir misyon taşıyan teşkilat olarak kurulan Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) ‘Liyakat ve Sadakat’ teması ile 21 Mayıs 2022 Cumartesi günü 11. Olağan Genel Kurulu’nu Ankara’da gerçekleştirdi.
Temelinde liyakat ve sadakat şiarı bulunan Lider-Teşkilat-Doktrin felsefesinden hareketle ve bu ilkeler doğrultusunda “Ay Yıldız’a Söz Verdik.” sloganından taviz verilmeyeceğini ifade eden, bu duygu ve düşünceye gönül vermiş olan TÜRKAV, ülkemizin içinden geçmekte olduğu hassas dönemde vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne, birlik ve beraberliğine azami önem veren, yüce Türk milletinin menfaatlerinden ve mukaddesatından asla vazgeçmeyen bir memur hareketinin yılmaz ve yıkılmaz öncüsü olan bir vakıftır.
Genel kurul öncesi ülkücü kamu çalışanları merhum Başbuğ Alpaslan Türkeş’in kabrini ziyaret ederek Kuran-ı Kerim okuyup dua ettiler. Daha sonra Anıtkabir’i ziyaret eden TÜRKAV heyeti Anıtkabir’de resmi tören gerçekleştirerek TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakıp saygı duruşu sonrası Anıtkabir defterini imzaladı.
Ankara da gerçekleşen genel kurulunda Divan Başkanlığına birkaç önceki dönem önce TÜRKAV Genel Başkanı görevini yapan Şemsettin Yelmen seçildi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ve Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Sendika temsilcileri ve Milliyetçi Hareket Partisi Ankara il yönetimi Ülkü Ocakları Ankara il yönetimi, çeşitli dernek temsilcileri, vakıf il başkan ve yönetim kurul üyeleri katılım sağladı.
TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz’ın Genel Kurul’da yaptığı konuşmada şunları ifade etti; “TÜRKAV olarak 33 yıldır, memurlarımızın özellikle ekonomik ve sosyal sorunlarına çözümler arayıp üreterek kendilerinin vatana ve millete daha faydalı olabilmeleri için gerekli çalışmaları yapıyoruz.
Vakfımızın kuruluşunun 33. yılında gerçekleştirecek olduğumuz 11. Olağan Genel Kurul’umuzun vatana, millete ve vakfımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Seçimin ardından oluşacak olan yeni yönetimin ve sonra oluşturulacak yönetimlerin de daha önce görev almış büyüklerimizin izinden giderek kamu görevlilerinin haklarını savunacaklarına, her türlü alanda gelişmeleri için çalışmalar yapacaklarına, vatana ve millete daha faydalı şekilde çalışmalarını sağlayacak gereklilikleri yerine getireceklerine inancım da güvenim de tamdır. Vakfımızın kurulduğu ilk günden beri temel düsturları olan liyakat ve sadakatin ayrılmaz bir bütün olduğu, biri olmadan diğerinin mümkün olmayacağı ve başarı için üye ve yöneticilerin liyakat ve sadakatli olmaları gerektiği bilinciyle hareket ediyoruz. Başarımızın temelinde de bu vardır. Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı, ilhamını Selçuklu yıldızından almış olan; “Merhamet, Şefkat, Sabır, Doğruluk, Şükür, Sır Tutma, Sadakat ve Cömertlik” erdemleriyle örülü faaliyetlerine devam etmektedir.” dedi.
Konuşmaların ardından yönetim kurulu ve denetleme kurulu raporları okunarak oy birliği ile kabul edildi.
Teşekkür konuşmasının ardından Liyakat ve Sadakat konulu seminer, katılımcı TÜRKAV yöneticilerine verildi.
Akşam yemeğinden sonra ise Ülkücü Ozan Kaya Kuzucu’nun müzikleri eşliğinde Türk Dünyasının her yanından gelen Folklor ekipleri gösteri yaparak katılımcılardan büyük beğeni topladı. Gecede Ankara Seymen ekibi de bir gösteri yaparak geceye renk kattılar.
Kongrenin ikinci gününde ise Genel merkez Yöneticileri ve eğitimciler tarafından illerden katılan çalışma gruplarıyla çeşitli konularda ayrı ayrı toplantılar düzenlenerek TÜRKAV’ın çalışması ve misyonu hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıldı. 

- Advertisment -

En popüler

Devlet Bahçeli: Fetö’cüleri Aklamak Vatana, Millete Ve Adalete İhanet Değil Midir?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 20 Şubat 2024 tarihinde TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşmasının tam metni ve videosunu sunuyoruz. Değerli Arkadaşlarım, Muhterem...

Tarihçi-Yazar Oktay Ferik Yazdı-Hâkimiyet Bila Kaydu Şart Milletindir

Türk milleti tarihin her safhasında var olmuş, varlığını mutlaka bir devlet ile perçinlemiş, istikrar ve ittihadını milli hasletleri, kültürü ve seciyesi ile asırlara taşımıştır....

Şair Kerem Taşkın-Çiçek Bahçem

Bahçemde tohumlar ekiyorum. Bekliyorum onları, Büyüsünler diye. Bana bir nefes olsunlar diye. Yaşıyorum onların hep içinde, Göz bebeklerimin önünde, Sarı, yeşil, mor, pembe, Hepsi gözümün önünde. Bahçeme bir adım attım. Sanki rüzgarla beraber...

Türkav Asil Kalemler’in Bu Haftaki Konuğu Polisiye Roman Yazarı Ayla Koca Oldu.

Türkav Asil Kalemler Yazarlık Okulu bu haftaki yazar buluşması toplantısında Polisiye Roman Yazarı Ayla Koca’yı misafir etti. Merkezi Ankara’da bulunan Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (Türkav)...

Son Yorumlar