10.3 C
Ankara
28. Eylül. 2023
No menu items!
Ana Sayfa Genel Türkav Çorum İl Başkanı İsmail DELİ: Kur'an-ı Kerim İnsanlığın Ortak Değeridir. Onun...

Türkav Çorum İl Başkanı İsmail DELİ: Kur’an-ı Kerim İnsanlığın Ortak Değeridir. Onun Yakılması İnsanlık Değerlerine İhanettir, Yobazlıktır, Anarşizmdir ve Soysuzluktur.

Türkav Çorum İl Başkanı İsmail DELİ, Avrupa’nın ve özellikle İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in zaman yakılmasına ilişkin açıklamasında, ‘Ülkemize, milletimize, milli değerlerimize, yapılan hıyanetin ve saygısızlığı şiddetle kınıyor ve İslam alemi adına uyarıyorum’ dedi.
“Değerlerimize karşı yapılan saygısızlığın, bağnazlığın ve provokasyonun muhakkak bir karşılığı olacaktır “dedi.

Başkan İsmail DELİ: İsveç Stokholm‘de ve Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde Camii önlerinde polis koruması altında mukaddes kitabımız Kuran-ı Kerim’in yakılması bütün İslam ve Türk dünyasında bir infiale yol açmıştır. Son olarak 04.09.2023 tarihinde yapılan çirkin eylem Milyonlarca müminin tepkisine neden olmuş gönüllerini incitmiştir. Milliyetçi Ülkücü teşkilatlar olarak mukaddes kitabımız Kuran-ı Kerim’e yapılan alçak saldırıyı nefretle ve şiddetle kınıyoruz. Hangi din ve inanç olursa olsun kutsal değerlerine yapılan bu tür alçakça eylemler ne özgürlükle ne de demokratik hakla izah edilebilir. Mukaddes kitabımız Kuran-ı Kerim’e yapılan bu alçak eylemler ve provakasyonlar dünyada islamafobi yi bilinçli olarak yayma çabalarının sonucudur. Hoşgörü ve barış dini olan İslam’a karşı duyulan nefretin, ayrımcılığın düşmanlığın tezahürüdür. İsveç yönetiminin sokak ve cami önlerinde Kuranı Kerim’in yakılmasına izin vermesi hatta yakan vandalları da korumaya alması yalnızca skandal değil, barbarlığın, anarşizmin somut bir göstergesidir. Kuranı Kerim’in yakılmasına izin vermek en az yakmak kadar iğrenç ve ilkel bir rezalettir. Kuran-ı Kerim’in yakılmasına sessiz kalmakta dilsiz şeytana yarenlik etmektir.
Milliyetçi Ülkücü teşkilatlar olarak İsveç makamlarını, İnsan Hakları savunucusu olan uluslararası örgütleri açıkça uyarıyor, Kur’an-ı Kerime, diğer kutsal kitaplara ve peygamberlere karşı yapılan hakaretlerin faillerinin cezalandırılması için harekete geçmeye davet ediyoruz. Zira İsveç’in suç dosyası kabarıktır. İsveç hem bu tür davranışlarından hem de Türkiye’ye karşı bölücü terör örgütlerini desteklemekten vazgeçmelidir. İsveç yönetimi derhal Türk ve İslam dünyasından özür dilemelidir. Bir daha bu tür rezaletlerin yaşanmasına engel olmak mecburiyetindedir. Milliyetçi-Ülkücü teşkilatlar olarak vatanımıza ve mukaddesatımıza karşı yapılan bütün saldırıların karşısındayız. Bu zavallılar şunu bilmiyor ki ”Siz Allah’ın kelamına ne yaparsanız yapın onun nuruna, vazettiği ilahi müjde ve mesajlarına zarar veremeyeceksiniz”.

İsra Suresi 82. ayetinde Cenabı Allah buyuruyor ki “Kur’an’dan indirdiğimiz şeyler, mü’minler için şifadır, rahmettir. Zalimlerin ise yalnızca hüsranını arttırır.”
Başkan İsmail DELİ; Kur’an-ı Kerim insanlığın ortak değeridir. Onun yakılması insanlık değerlerine ihanettir, yobazlıktır, anarşizmdir ve soysuzluktur. Diyerek sözlerini tamamladı.

 

- Advertisment -

En popüler

Kerem Taşkın-Susuz Çöl

Susuz Çöl Aşk nedir? Susuz çölde açan bir çiçek mi? Sonsuz denizlerdeki küçük bir adam mı? Gecenin karanlığında parlayan bir yıldız mı? Yoksa bir tohumun toprakla buluştuktan Sonraki beklediği can...

Çevre Sağlıkçılar Derneğinden 26 Eylül Dünya Çevre Sağlığı Günü Ziyaretleri

2022 yılında Ankara merkezli olarak kurulan Çevre Sağlığı Teknisyen ve Teknikerlerinin mesleki haklarını savunan kısa adı ÇEVSADER olan Çevre Sağlıkçılar Eğitim ve Dayanışma Derneği...

Betül Altınsoy’un Yazar Nurbanu Kablan İle Söyleşisi

Röportaj:Betül Altınsoy Öncelikle “Paranoyak ve Melankolik Bir Aşk” kitabınız hayırlı olsun. Kitaplarınızı konuşmadan önce okuyucularımıza kendinizden bahseder misiniz? Nurbanu Kablan, Sivas doğumlu; İlk, orta ve lise...

Trabzon TÜRKAV Başkanı Kenan Kuru: Azerbaycan’ın KARABAĞ’da Ermeni Terörüne Şamarı

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Trabzon Başkanı Kenan KURU’ un “Azerbaycan’ in KARABAĞ’ da Ermeni terörüne şamarı” konulu basın açıklaması yaptı....

Son Yorumlar