10.3 C
Ankara
22. Şubat. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Genel Türkav Çorum İl Başkanı İsmail DELİ: Kur'an-ı Kerim İnsanlığın Ortak Değeridir. Onun...

Türkav Çorum İl Başkanı İsmail DELİ: Kur’an-ı Kerim İnsanlığın Ortak Değeridir. Onun Yakılması İnsanlık Değerlerine İhanettir, Yobazlıktır, Anarşizmdir ve Soysuzluktur.

Türkav Çorum İl Başkanı İsmail DELİ, Avrupa’nın ve özellikle İsveç’te Kur’an-ı Kerim’in zaman yakılmasına ilişkin açıklamasında, ‘Ülkemize, milletimize, milli değerlerimize, yapılan hıyanetin ve saygısızlığı şiddetle kınıyor ve İslam alemi adına uyarıyorum’ dedi.
“Değerlerimize karşı yapılan saygısızlığın, bağnazlığın ve provokasyonun muhakkak bir karşılığı olacaktır “dedi.

Başkan İsmail DELİ: İsveç Stokholm‘de ve Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde Camii önlerinde polis koruması altında mukaddes kitabımız Kuran-ı Kerim’in yakılması bütün İslam ve Türk dünyasında bir infiale yol açmıştır. Son olarak 04.09.2023 tarihinde yapılan çirkin eylem Milyonlarca müminin tepkisine neden olmuş gönüllerini incitmiştir. Milliyetçi Ülkücü teşkilatlar olarak mukaddes kitabımız Kuran-ı Kerim’e yapılan alçak saldırıyı nefretle ve şiddetle kınıyoruz. Hangi din ve inanç olursa olsun kutsal değerlerine yapılan bu tür alçakça eylemler ne özgürlükle ne de demokratik hakla izah edilebilir. Mukaddes kitabımız Kuran-ı Kerim’e yapılan bu alçak eylemler ve provakasyonlar dünyada islamafobi yi bilinçli olarak yayma çabalarının sonucudur. Hoşgörü ve barış dini olan İslam’a karşı duyulan nefretin, ayrımcılığın düşmanlığın tezahürüdür. İsveç yönetiminin sokak ve cami önlerinde Kuranı Kerim’in yakılmasına izin vermesi hatta yakan vandalları da korumaya alması yalnızca skandal değil, barbarlığın, anarşizmin somut bir göstergesidir. Kuranı Kerim’in yakılmasına izin vermek en az yakmak kadar iğrenç ve ilkel bir rezalettir. Kuran-ı Kerim’in yakılmasına sessiz kalmakta dilsiz şeytana yarenlik etmektir.
Milliyetçi Ülkücü teşkilatlar olarak İsveç makamlarını, İnsan Hakları savunucusu olan uluslararası örgütleri açıkça uyarıyor, Kur’an-ı Kerime, diğer kutsal kitaplara ve peygamberlere karşı yapılan hakaretlerin faillerinin cezalandırılması için harekete geçmeye davet ediyoruz. Zira İsveç’in suç dosyası kabarıktır. İsveç hem bu tür davranışlarından hem de Türkiye’ye karşı bölücü terör örgütlerini desteklemekten vazgeçmelidir. İsveç yönetimi derhal Türk ve İslam dünyasından özür dilemelidir. Bir daha bu tür rezaletlerin yaşanmasına engel olmak mecburiyetindedir. Milliyetçi-Ülkücü teşkilatlar olarak vatanımıza ve mukaddesatımıza karşı yapılan bütün saldırıların karşısındayız. Bu zavallılar şunu bilmiyor ki ”Siz Allah’ın kelamına ne yaparsanız yapın onun nuruna, vazettiği ilahi müjde ve mesajlarına zarar veremeyeceksiniz”.

İsra Suresi 82. ayetinde Cenabı Allah buyuruyor ki “Kur’an’dan indirdiğimiz şeyler, mü’minler için şifadır, rahmettir. Zalimlerin ise yalnızca hüsranını arttırır.”
Başkan İsmail DELİ; Kur’an-ı Kerim insanlığın ortak değeridir. Onun yakılması insanlık değerlerine ihanettir, yobazlıktır, anarşizmdir ve soysuzluktur. Diyerek sözlerini tamamladı.

 

- Advertisment -

En popüler

Devlet Bahçeli: Fetö’cüleri Aklamak Vatana, Millete Ve Adalete İhanet Değil Midir?

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 20 Şubat 2024 tarihinde TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşmasının tam metni ve videosunu sunuyoruz. Değerli Arkadaşlarım, Muhterem...

Tarihçi-Yazar Oktay Ferik Yazdı-Hâkimiyet Bila Kaydu Şart Milletindir

Türk milleti tarihin her safhasında var olmuş, varlığını mutlaka bir devlet ile perçinlemiş, istikrar ve ittihadını milli hasletleri, kültürü ve seciyesi ile asırlara taşımıştır....

Şair Kerem Taşkın-Çiçek Bahçem

Bahçemde tohumlar ekiyorum. Bekliyorum onları, Büyüsünler diye. Bana bir nefes olsunlar diye. Yaşıyorum onların hep içinde, Göz bebeklerimin önünde, Sarı, yeşil, mor, pembe, Hepsi gözümün önünde. Bahçeme bir adım attım. Sanki rüzgarla beraber...

Türkav Asil Kalemler’in Bu Haftaki Konuğu Polisiye Roman Yazarı Ayla Koca Oldu.

Türkav Asil Kalemler Yazarlık Okulu bu haftaki yazar buluşması toplantısında Polisiye Roman Yazarı Ayla Koca’yı misafir etti. Merkezi Ankara’da bulunan Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (Türkav)...

Son Yorumlar