10.3 C
Ankara
18. Nisan. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Diğer Kültür Sanat Türkav Çorum Şubesi Kültür Hizmetlerine Bir Yenisini Ekledi

Türkav Çorum Şubesi Kültür Hizmetlerine Bir Yenisini Ekledi

Türkav Çorum Şubesi Kültür Hizmetlerine Bir Yenisini Ekledi

TÜRKAV (Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı) Çorum İl Başkanlığı Prof. Dr. Osman KARATAY’I tarih severlerle buluşturdu.

Geçtiğimiz cumartesi günü Turgut ÖZAL İş merkezi Belediye kültür salonunda gerçekleşen programa M.H.P Merkez İlçe Başkanı, Ülkü ocakları Başkanlığı, Kamu Sen il Başkanı ve Kamu Sen e bağlı şube Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program Türkav İl Başkanı İsmail DELİ’nin açılış konuşması ile başladı. Konuşmasına Pir Sultan ABDAL’ın ”Yola çıkarken ”yürek heybelerinizi” omzunuza alın.

Bir gözünde ”İKRAR” diğer gözünde ”ASALET” olsun. dizelerini okudu ve şöyle dedi : Allaha Hamdolsun bu gün bu salonda hem ikrar’ı görüyorum hem de Sükut’u diyerek Akademisyenleri ve misafirleri selamladı. Salonda Bulunanlara Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet BAHÇELİ’nin ve Türkav Genel Başkanı Ebubekir KORKMAZ’ın selamlarını iletti. Başkan İsmail DELİ Vefatının 84.yılı münasebeti ile Gazi Mustafa Kemal Paşa ve Tüm şehitlerimizi Rahmet, minnet ve saygıyla yad ediyorum mekanları cennet makamları yüce olsun diyerek sözlerini tamamladı.

Asil Söyleşiler programına ”Doğu Batı Arasındaki Kuzeyliler: TÜRKLER ”konusu ile Ege Üniversitesi Tarih Bölümü ve Türk Dünyası Araştırma Enstitüsü Akademisyenleri Prof. Dr. Osman KARATAY, Zafer ERSÖZ, Zeynep KARA GÜLER ve Ali GÜLER katıldılar. Kırgızistan Tanrı Dağlarında yeni keşfettikleri mağaradaki petroglifleri anlattılar. Daha sonra KARATAY hoca Türklerin M.Ö.2000 li yıllarda at arabası, halı ve ahşap yuvarlak Şatoya benzer mimari kullandıklarını söyledi. Bizim tarihimiz Moğolistan’da değil daha kuzey ve kuzey Batıdadır. dedi. Devamında ise Kazakistan ve Kırgızistan civarında Türk Medeniyetinin Kaynadığını vurguladı. Bize dayattıkları gibi Türkler barbar ve medeniyetsiz değillerdir diyen Karatay Hem savaşçı bir Milletiz hem de yerleşik ve medeniyet sahibiyiz dedi. Söyleşinin sonunda soruları da cevaplayarak dinleyicilere teşekkür etti.

Türkav il Başkanı İsmail DELİ Hocalarımızın Çorum’a gelmesini sağlayan Kürşad ALAY Bey’e, Araştırmacı hocalara ve dinleyicilere teşekkür ederek ”Asil Söyleşilerin’ ‘devam edeceğini söyledikten sonra program tamamlandı.

İsmail DELİ

TÜRKAV İl Başkanı

- Advertisment -

En popüler

Betül Altınsoy’un Değerli Eğitimci/Yazar Ayşe Mercan Kara İle Söyleşisi

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Merhaba,1986 yazında Afyonkarahisar’ da dünyaya gözlerimi açmışım. Babamın tayini sebebiyle ülkemin en güzel şehirlerinden olan Bursa’da büyüdüm. Konya Selçuk üniversitesinde Türk...

Şair Kerem Taşkın – Sevinçler

Mutlu olmak sevince bağlı Sevinç kalbimde açıyor Çiçekler gibi coşuyor Kelebekler gibi uçuyor Sevinçler umutla dolu Bulutlar gibi bem beyaz İçinde yürür hayatın Neşe saçar yaşadıkların Umut et senin olsun Tüm yaşadıkların Sevgi içinde...

Değerli Ozan Aşık Rasim Genç İle Röportaj

Kendinizden bahseder misiniz? 1963 yılında Samsun Vezirköprü'ye bağlı Çorakdere köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Çok istemesine rağmen, imkânsızlıklar nedeniyle eğitimine devam edemedi. Çobanlıkla başlayan yaşamı, inşaat...

Devlet Bahçeli: Türk Birliğinin Hasretini Çekip Hayallerini Kuran Merhum Türkeş Bey’in İnanıyorum ki Ruhu Şad Olacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin, “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in 27.Vefat Yıldönümü” münasebetiyle yayınladıkları anma mesajını sunuyoruz. Türk siyaset ve demokrasi hayatına derin...

Son Yorumlar