10.3 C
Ankara
2. Ekim. 2023
No menu items!
Ana Sayfa Siyaset TÜRKAV Trabzon Başkanı Kenan Kuru: Sınır Tanımayanlar Hukuka Çekilmelidir

TÜRKAV Trabzon Başkanı Kenan Kuru: Sınır Tanımayanlar Hukuka Çekilmelidir

TÜRKAV Trabzon Başkanı Kenan Kuru: Sınır Tanımayanlar Hukuka Çekilmelidir
Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Trabzon Başkanı Kenan KURU’nun TBMM’nin sözde yasa teklifini iadesi konulu bir yazılı basın açıklaması yayınladı. Açıklama şöyle;
Tarih şuurundan yoksun ve hukuk tanımazlık içinde olan Hdp Milletvekili Garo Paylan, sözde Ermeni soykırımı safsatasıyla TBMM’ de bir kez daha hainliğini göstermiştir.
Türk Milletinin Meclisinde, Milletvekili olarak Paylan’ in, hainliği ve saçmalığı yer almıştır. 1915 olayları olarak sözde Ermeni soykırım iddiasını 24 Nisan’ a rastlatarak, verdiği yasa teklifinin TBMM Başkanınca iç tüzük hükümlerine aykırı oldu gerekçesiyle iade edilmesi uygar devler varlığının ifadesidir.
Türk milletinin tarihi hakikatlerini yok sayarcasına, tarihten, bilgiden ve belgeden yoksun olan Milletvekili Payan’ a, verdiği yasa teklifi iade edilse de hukuk yollarının hatırlatılması gerekmektedir. Milletvekili olarak üyeliğinin değerlendirilmesiyle, kalpleri ve akılları tutulmuş bedbahtlar olarak yer almaları önemli olacaktır.
TÜRKAV olarak ifade etmekteyiz ki; sözde soykırım iddiasına yasa teklifi verecek ve teklife imza koyacak kadar, bilgi ve belgeye sahip olmadan, Türk milletinin değerlerine hasım hane içinde olma çabalarının yaptırımı olmalıdır. Ve Türk Milleti bu haince duruma karşı yaptırım beklemektedir.
Ermeni terörüne şehit vermiş Kamu Çalışanların temsili olarak ifade etmekteyiz ki; Arşivlerini açamayanlar için TBMM’ de üye olan Milletvekili Paylan ve diğerleri hangi değerlendirmeleriyle hüküm vermiştir. Dr. Bahaeddin Şakir ile Trabzon Valisi Cemal Azmi Berlin’de, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yurt dışındaki temsilcilerini alçakça şehit edenleri görememiştir.
TÜRKAV olarak İfade etmekteyiz ki; ilk önce Türkler devlet olarak kesintisiz bir tarihe sahiptir. Tarihin gördüğü en eski ve en büyük birkaç milletinden biridir. Türkleri bu güne ulaştıran tarihi seyir, çok çeşitli ve çok zengindir. Eski üç kıta, fakat özellikle Avrasya’da Adriyatik’ten Çin Seddi’ne kadar, tarih ve coğrafya, Türk kültürünün ve medeniyetinin hayat sahasını oluşturur.
Bu günde küreselleşen dünya, Türkiye’nin, Türk dünyasının önüne büyük fırsatlar vermektedir. Bu nedenledir ki, Türkiye için yeni ama kafalarında, raflarında, hep duran ayak oyunları gündemde olacaktır. ABD Başkanının sözde soykırım oyunu aynı anlayışın göstergesidir. Türk vahşetine hiçbir yerde tesadüf edilemediği halde, bile bile sözde soykırımla uydurulmuş siyasi bir hikâye oynanmaktadır.
Bakın, çağı anlayabilmek için Ermeni safsatasının Türkiye’ye karşı uygulamalarını kısaca hatırlayalım: Fransa Parlamentosu’nun Ermeni soykırımı adı altında ki kararı olmuştu. ABD’nin her 24 Nisan’ da, Ermeni lobicilerinin saçmalıklarına çanak tuttuğu ortada iken, TBMM Milletvekili olarak görev yapanlar kime çanak tutmuştur?
TÜRKAV olarak ifade etmekteyiz ki; Tarihten günümüze deneyimleriyle Kahramanlık örneklerini sergileyen TBMM’nin, o, dönemdeki bir kararında; Ortadoğu, Kafkasya, kalplerini bize bağlamışlardır. Azerbaycan bize samimidir. Ermeniler İslam halkını ortadan kaldırmaya çalışıyor, İngilizler, Fransızlar, Yunanlılar, Trakya bütün bunların emellerini biliyoruz. diyen TBMM, tarihte ışık olmuştu. Bu gün de safsata ve alçaklık içinde verilen yasa tasarısını iade etmiştir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

- Advertisment -

En popüler

Devlet Bahçeli: Terör Örgütleri ve Arkasındaki Destekçileri Ne Yaparlarsa Yapsınlar Asla Emellerine Muvaffak Olamayacaklardır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 1 Ekim 2023 tarihili sosyal medya hesabı X üzerinden yayınladıkları mesajlarını sunuyoruz. Bugün sabah Emniyet Genel Müdürlüğümüzü...

Faiq Alakbarli: Dünyanın Bütün Güçleri Türkiye-Azerbaycan Birliğini Hesaba Katmalı

Siyaset Bilimci Faiq Alakbarli son günlerde yaşanan olaylarla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklama şöyle; Yerel nitelikteki askeri operasyonların Azerbaycan için geniş ufuklar açtı. Şehirlerimizin ve...

Yiğit Emir Ahi’nin Yazar Emre Timur İle Söyleşisi

Röportaj : Yiğit Emir AHİ Emre Bey, size klasik bir sorum olacak belki ama biz okurlarınız olarak Emre Bey’i biraz daha tanımak istesek sizin bize...

Mahir Adıbeş Gezdi ve Yazdı-Zamanın Sularla Aktığı Yer (AYDER)

İkindi vakti vardık Ayder’e, dostum Recep Yaşar otelde yerimizi hazırlatmış. Yollar çok kalabalık, araba park yerinde sıkıntı var. Çok sayıda seyahat otobüsleri trafiği yavaşlatıyor....

Son Yorumlar