10.3 C
Ankara
1. Aralık. 2023
No menu items!
Ana Sayfa Siyaset TÜRKAV Trabzon İl Başkanı Kenan Kuru: Dondurulmuş Çözümlerle Geleceğin İnşasının Sağlanamaz.

TÜRKAV Trabzon İl Başkanı Kenan Kuru: Dondurulmuş Çözümlerle Geleceğin İnşasının Sağlanamaz.

Trabzon ve İlçelerinde şiddetli yağmurla meydana gelen su taşkınları maddi hasarlara neden olmuştur. Yağmur birçok ilçede etkisini göstermiştir. Millete hizmet sunan Kamu Çalışanlarının temsili ile geçmiş olsun dileklerimizi ifade ediyorum.

Kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde hizmet alanı bulanan TÜRKAV olarak ifade etmekteyiz ki; Buradan alınacak derslerin olduğu ortadadır. Objektiflik eşyanın ve somut kıpırdanışların olduğu gibi tespitinden meydana gelmiştir. Esas olan insanın manaları değil, eşyanın bünyesinde saklı olan manadır.

Dere yatakları, kanalizasyon ve şehirleşmede geçmişten bugüne getirilen dondurulmuş çözümlerle geleceğin inşasının sağlanamadığı görülmelidir.

Bakın bir fotoğraf makinesi düşünelim Basın mensuplarımızın olmazsa olmazı olan fotoğraf makinesi… Bu fotoğraf makinesi bile, insan gözünü temsil ettiği ve tamamladığı için objektif değildir. Neden? Çünkü fotoğraf makinesini biz gördüğümüz gibi görmeye zorlamaktayız.

O halde, en ideal fotoğraf makinesi insan gözüdür. İnsan gözü, şekil, renk ve derinlikleri tespit eden olduğundan buradan bakmak gerekmektedir.

Özellikle yağmur sularıyla ilçelerdeki mahallelerin eğik, yamaç oluşu, dere yataklarının taşması sonucu şehrin merkezinde göller oluşmasının önüne geçilememektedir.

Yağmur sularıyla kanalizasyonun şehrin merkezine taşınması sonucu hastalıklara da neden olabileceğinden insanlar bilgilendirilmelidir. Ve hijyenikliğin sağlanması gerekmektedir. Mal kayıplarındaki zararlar giderilebilecektir. Can kaybının olmamasının sevindiriciligini Trabzon TÜRKAV kamuoyuyla paylaşarak geçmiş dileklerimizi ifade ediyorum.

Kenan KURU
Trabzon TÜRKAV Başkanı

- Advertisment -

En popüler

Devlet Bahçeli: Bugün Filistin, Yarın Tüm Bölge ve Nihayet Türkiye’nin Kuşatılması Amaçlanıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, 24 Ekim 2023 tarihinde TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşmanın tam metni ve videosunu sunuyoruz. Değerli Milletvekilleri Muhterem...

Kerem Taşkın-Gizli Mektup

Dil söyler, kalem yazar Mutluluk olur yüreğimde Hayatta güzellikler olur her zaman Benim tek yüreğim var. Kalbimde hep güzellikler olmuştur Mektubum dolmuştur Hiçbir zaman bahsetmedim İçimde hep gizli tuttum Son sözlerimi yazdım Seninle...

Betül Altınsoy’un Yazar Ömür Özbenim Kahyaoğlu İle Söyleşisi

Röportaj: Betül Altınsoy Merhabalar. Öncelikle kendinizi bize tanıtabilir misiniz? Sizi, sizin kelimelerinizle tanıyalım. Merhabalar. Ben, Ömür Özbenim Kahyaoğlu. 28.06.1980 İstanbul doğumluyum. Güzel sanatlar mezunu ve 3...

Betül Altınsoy’un Yazar Gülsen Çakmak İle Söyleşisi

Röportaj:Betül Altınsoy Kısaca kendinizi anlatır mısınız? 1979 Sivas Koyulhisar Gökdere köyünde doğdum. 4 yaşında babamın işi gereği Afyon’a taşındık. Lise son sınıfa kadar Afyon’da yaşadım ve...

Son Yorumlar