10.3 C
Ankara
24. Mayıs. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Siyaset TÜRKAV Trabzon İl Başkanı Kenan Kuru: Dondurulmuş Çözümlerle Geleceğin İnşasının Sağlanamaz.

TÜRKAV Trabzon İl Başkanı Kenan Kuru: Dondurulmuş Çözümlerle Geleceğin İnşasının Sağlanamaz.

Trabzon ve İlçelerinde şiddetli yağmurla meydana gelen su taşkınları maddi hasarlara neden olmuştur. Yağmur birçok ilçede etkisini göstermiştir. Millete hizmet sunan Kamu Çalışanlarının temsili ile geçmiş olsun dileklerimizi ifade ediyorum.

Kamu hizmetlerinin yerine getirilmesinde hizmet alanı bulanan TÜRKAV olarak ifade etmekteyiz ki; Buradan alınacak derslerin olduğu ortadadır. Objektiflik eşyanın ve somut kıpırdanışların olduğu gibi tespitinden meydana gelmiştir. Esas olan insanın manaları değil, eşyanın bünyesinde saklı olan manadır.

Dere yatakları, kanalizasyon ve şehirleşmede geçmişten bugüne getirilen dondurulmuş çözümlerle geleceğin inşasının sağlanamadığı görülmelidir.

Bakın bir fotoğraf makinesi düşünelim Basın mensuplarımızın olmazsa olmazı olan fotoğraf makinesi… Bu fotoğraf makinesi bile, insan gözünü temsil ettiği ve tamamladığı için objektif değildir. Neden? Çünkü fotoğraf makinesini biz gördüğümüz gibi görmeye zorlamaktayız.

O halde, en ideal fotoğraf makinesi insan gözüdür. İnsan gözü, şekil, renk ve derinlikleri tespit eden olduğundan buradan bakmak gerekmektedir.

Özellikle yağmur sularıyla ilçelerdeki mahallelerin eğik, yamaç oluşu, dere yataklarının taşması sonucu şehrin merkezinde göller oluşmasının önüne geçilememektedir.

Yağmur sularıyla kanalizasyonun şehrin merkezine taşınması sonucu hastalıklara da neden olabileceğinden insanlar bilgilendirilmelidir. Ve hijyenikliğin sağlanması gerekmektedir. Mal kayıplarındaki zararlar giderilebilecektir. Can kaybının olmamasının sevindiriciligini Trabzon TÜRKAV kamuoyuyla paylaşarak geçmiş dileklerimizi ifade ediyorum.

Kenan KURU
Trabzon TÜRKAV Başkanı

- Advertisment -

En popüler

Ankara Şehit Yakınları ve Gaziler Korosu Kalefest’ de Büyük Takdir Gördü

Ankara Şehit Yakınları ve Gaziler Korosu Kalefest' de Büyük Takdir Gördü CANTÜRK HABER ÖZEL HABER/ KIRIKKALE 22 Mayıs 2024 tarihinde Kırıkkale Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında Kırıkkale...

Güney Türkistan’da Özellikle Türklerin Yoğun Şekilde Yaşadığı Bölgelerde Büyük Sel Felaketi Yaşanıyor.

Güney Türkistan'da büyük bir şok ve üzüntü yaratan, Türklerin yaşadığı bölgeyi vuran ve şimdiye kadar görülmeyen sel felaketinde, alınan yeni bilgilere göre, Güney Türkistan'ın...

Betül Altınsoy’un Değerli Eğitimci/Yazar Ayşe Mercan Kara İle Söyleşisi

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Merhaba,1986 yazında Afyonkarahisar’ da dünyaya gözlerimi açmışım. Babamın tayini sebebiyle ülkemin en güzel şehirlerinden olan Bursa’da büyüdüm. Konya Selçuk üniversitesinde Türk...

Şair Kerem Taşkın – Sevinçler

Mutlu olmak sevince bağlı Sevinç kalbimde açıyor Çiçekler gibi coşuyor Kelebekler gibi uçuyor Sevinçler umutla dolu Bulutlar gibi bem beyaz İçinde yürür hayatın Neşe saçar yaşadıkların Umut et senin olsun Tüm yaşadıkların Sevgi içinde...

Son Yorumlar