10.3 C
Ankara
17. Nisan. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Siyaset TÜRKAV Trabzon Şubesi Başkanı Kenan KURU: Türkav, Trabzon’ da Umut Vermektedir.

TÜRKAV Trabzon Şubesi Başkanı Kenan KURU: Türkav, Trabzon’ da Umut Vermektedir.

Türkav, Trabzon’ da Umut Vermektedir.
TÜRKAV’ ın Kuruluşunun 35. yıldönümünde Trabzon’ da coşkulu kutlama yapılarak mesajlar verildi. Programa, ATATÜTK anıtına çelenk sunma saygı duruşu ve İstiklal Marşı Mehteran eşliğinde İstiklal Marşı okunarak başlandı. TÜRKAV Trabzon Şubesi Başkanı Kenan KURU yaptığı konuşmada TÜRKAV’ ın kuruluşundaki amacı ile yaptığı çalışmaları anlatarak, Türk ve Türkiye Yüzyılının konumlarındaki Türk Milliyetçilerinin sorumluluklarına ve şuuruna dikkat çekti. Dünyadaki insan hakları ihlallerinin olmamasında Türkiye’ nin güçlü olmasının önemini ifade ederek verdiği mesajlar önemli oldu…

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV)’ın 06 Mart 2024 tarihinde Kuruluşunun 35. Yıldönümünde Trabzon İl Başkanı Kenan KURU’ un konuşmasının tam metnini sunuyoruz.

TÜRKAV’ in kuruluşunun 35. Yıl dönümünde kıymetli varlıklarınızla burada olmanız nedeniyle hepinizi en içten duygularımızla, sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Hoş geldiniz, Şeref verdiniz,

Saygıdeğer Hazirun,
TÜRKAV’ in Kuruluşunun 35. Yıl dönümünü idrak ederken, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ü ve Arkadaşlarını, vatan uğruna toprağa düşmüş bütün şehitlerimizi, rahmetle, Cumhuriyet Türkiye’ sinde ATATÜRK’ ü, Cumhuriyeti’mizin kurucularını Kamu Çalışanları adına, minnet ve şükranla yâd ediyoruz…
Genel Merkezi Ankara’da bulunan Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı’mız kısa adı TÜRKAV, 06 Mart 1989 tarihinde kuruluşunu gerçekleştirirken, hukuki haklarını bilen ve kullanan olarak demokrasinin yeni bir dönemini açmıştır.
TÜRKAV’ la Kamu ’da milli şuur sahibi olanlar 35. Yıl önce Demokratik hakkın kullanılmasına, Kamu ’da verimin artırılmasına, Kamu çalışanlarının hizmet alanında sivil toplum kuruluşu olarak katkı sunulmasına, milli kültürümüzün gelişip köklenmesi ile uygulanmasına dair amacı ile ilkelerini ortaya koyan etkili çalışmaların merkezi olmuştur.
İlkelerini ve amacını günümüzde de korumaya daima özen gösteren TÜRKAV, tarihinden aldığı güç ve inançla, kimliğinden, kültüründen, devletin devamlılığına kadar önemli alt yapısı olanlar gönüllerini burada birleştirdiler.

Öncelikle ifade etmek isteriz ki, TÜRKAV ilimizde, bilimsel, kültürel, sosyal ve kamunun hizmet alanlardaki çalışmalarıyla yer almaktadır.

ANAYASAL SİSTEM İÇİNDE VAR OLUNMUŞTUR
Sivil Anayasa’ ya ihtiyaç olduğu öteden beri tartışılarak geldiği bilinmektedir.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yönetim şekli anayasada yer almaktadır. Ve yürütme erkini yerine getiren Kamu Çalışanları, milletle devleti bütünleştirdiği için “olmazsa olmazdır”
Türk Milliyetçiliğini kapsayıcı ve kucaklayıcı olarak gören ve Milliyetçiliğinde insan sevgisi, paylaşma, bölüşme, adalet ve hukukun olduğu dayanışma ülküsüyle, “Devletin asıl evlatları” temasıyla, marşıyla TÜRKAV, liyakati ve beyin gücünü temsil ederek Kamu’ da umut ışığı olmaktadır.
Kamu çalışanlarının yükselen iradesini temsil eden TÜRKAV, üyeleriyle Türkiye’nin gelişmesinde, yükselişinde hizmeti şiar edinen Türk Milliyetçileri olarak biliyor ve inanıyoruz ki, egemen medeniyetin ortaya koyduğu kargaşanın, sıkıntının üstesinden gelecek olan beyin gücüdür.
Ve bu gün Küresel tahakkümün karşısında ki, hürriyet ve şahsiyatın bayrağı, Milliyetçiliğin surları üzerinde dalgalanacaktır.

TÜRK VE TÜRKİYE YÜZYILI…
Bilgi toplumu olmadan bilginin kullanılması ve değerlendirilmemesi gerektiği için, kamunun süzme balı olan TÜRKAV’ ın kadroları yetkindir.

ULUSLARARASI TARİHİ HAKLAR
Dünyaya yön verme hedefi olan uluslararası hukuk ihlalcilerine ve küresel odakların istekleriyle kendi varlıklarını arayanlara buradan hatırlatıyoruz ki; Bakın, İcat edilen fotoğraf makinesi bile insanın bakışını temsil ettiğinden objektif değildir. Ve “Kamışı kırmamak için onu sonuna kadar bükmemek gerekir.”
İnsanlık haklarının görmemezlikten gelindiği, zulüm, katliam ve soykırıma varan uygulamalarla dünya karşı karşıyadır.
Filistin Gazze’de meydana gelen durumu BM Genel Sekreteri daha yeni kamuoyuna açıklamıştır. Ne diyor; 100’ den fazla Filistinli yardım beklerken İsrail tarafından katliam yapılmıştır. BM Genel sekreterinin kınaması ve acil insanı ateşkes çağrısı yapmakta olmasına rağmen, Gazze şeridinde katledilen Filistinlilerin sayısı artarak devam etmektedir.
Sadece durum tespiti yapmaktan öteye geçmeyen BM, uluslararası hukuk ihlalcilerine neden yaptırım uygulamıyor?
İsrail, kadın, çocuk, yaşlı, hasta olanların hastanelerini dahi yıkarak, aç bırakarak, gıda ve su bile vermemesini kınamak yetmemektedir.
Buradan ramazan ayı arifesinde ifade ediyoruz ki; Durdurun bu vahşeti.
Hayatını kaybedenlerin sayısının 30 bin 228 kişiye yükseldiği, yaralıların ise 71 bin 377 olduğunu ifade edilen Filistin’de Soykırım uygulanmaktadır.
Şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

GÖKLERDEKİ GÜVEN “KAAN…”
“Kötü müttefik savunma sanayiinde göklerde güvene dönüştü.”
Bakın, Rusya’ dan satın alınan S-400 füzesavar sistemini ABD bahane ederek Türkiye’yi F-35 projesinden çıkarılmıştı. Üstelik Pilot eğitimleri ve 1.5 milyar dolara yakın ödeme yapılmış, üretim ve eğitim tesisleri kurulmuş, ilk iki uçak da Türkiye’ ye nakledilmek üzere iken verilmemiştir.
Tıpkı 1. dünya savaşı öncesi İngiltere’ ye ısmarlanan ve parası ödenen, eğitimleri tamamlanıp teslim aşamasındaki Reşadiye ile inşasına başlanan Fatih Sultan Mehmet zırhlılarının verilmemesi gibi…
21 Şubat 2024’ te ilk milli muharip uçağı Kaan’ la göklerde güven vermiştir.
Ve 2028’ den itibaren döküme girmesiyle Türkiye, ABD, Rusya, Güney Kore ve Çin gibi 5. nesil sahip ülkeler arasına girecektir.
Saygıdeğer Hazirun,
Türkiye’nin beyin gücü, kendi dinamikleri ve potansiyeli ile atılım yapamayacağına ve kalkınamayacağına inanan, kalkınmanın ancak, dışa bağımlı olunması halinde sağlanabileceği yönündeki bir anlayışına inanan ve bu düşüncelerini bir kalkınma, gelişme projesi olarak sunmak isteyenlere hatırlatmak isteriz ki; Milli muharip uçağımız KAAN, hava savunmamızda da güç ve kuvvet vermektedir.

TÜRKAV 21. YÜZYILDA KAMU ÇALIŞANLARININ GÜR SESİ OLMUŞTUR
Ülkeye sadakatin, devlette devamlılığın, onurlu duruşun ve ilkeli tutumun temsilcisi olarak TÜRKAV, devletin ve milletin bekası için sorumluluktan kaçmamakta, geçmişle öğrenilen tecrübeler hayatın getirdikleriyle mümkün olabileceğini ifade etmektedir.
TÜRKAV, Çaresizliği ilkesizliği kamuda engel olarak görerek ilk günden itibaren, milli, manevi, sosyal ve kültürel tahribatlara karşı durmuştur/ Durmaya devam etmektedir.
21. Yüzyılın zorlulukları ve fırsatları karşısında, Türkiye ve Türk dünyası gerçeğinde TÜRKAV’ in kadroları yetkindir. Ve bu uğurda karşılıksız hizmetler yerine getirmektedir.
Milletin temel hassasiyetlerinin ve beklentilerinin temsilcisi olmayı başaran TÜRKAV, kısa vakitte, tam ve kâmil anlamda milli bir teşkilat olma hüviyetini kazanmış, bu özveriyle günümüzde faaliyetlerine devam etmektedir.

Kamuda niteliksizliği ve liyakatsizliği yükselen Milliyetçiliğinin engeli olarak gören TÜRKAV, Türk Milliyetçiliğini tıpkı devletin kuruluş yıllarında olduğu gibi yeniden yükselen değer olduğunu hatırlatmaktadır.
35. Yıldönümünü idrak ettiğimiz bu günde hepinize en içten sevgi ve saygılarımızı sunuyorum.

Nice yıllara TÜRKAV…

Program MHP Trabzon İl Başkanı Ömer Ayar, Türkiye Kamu – Sen’ e bağlı Sendikalarının Başkanları, Meslek Odaları Başkanları, STK temsilcileri ile TÜRKAV üyelerinin coşkulu katılımlarıyla gerçekleşti. Mehteranın dinletisi ile program sona erdi.

- Advertisment -

En popüler

Betül Altınsoy’un Değerli Eğitimci/Yazar Ayşe Mercan Kara İle Söyleşisi

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Merhaba,1986 yazında Afyonkarahisar’ da dünyaya gözlerimi açmışım. Babamın tayini sebebiyle ülkemin en güzel şehirlerinden olan Bursa’da büyüdüm. Konya Selçuk üniversitesinde Türk...

Şair Kerem Taşkın – Sevinçler

Mutlu olmak sevince bağlı Sevinç kalbimde açıyor Çiçekler gibi coşuyor Kelebekler gibi uçuyor Sevinçler umutla dolu Bulutlar gibi bem beyaz İçinde yürür hayatın Neşe saçar yaşadıkların Umut et senin olsun Tüm yaşadıkların Sevgi içinde...

Değerli Ozan Aşık Rasim Genç İle Röportaj

Kendinizden bahseder misiniz? 1963 yılında Samsun Vezirköprü'ye bağlı Çorakdere köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Çok istemesine rağmen, imkânsızlıklar nedeniyle eğitimine devam edemedi. Çobanlıkla başlayan yaşamı, inşaat...

Devlet Bahçeli: Türk Birliğinin Hasretini Çekip Hayallerini Kuran Merhum Türkeş Bey’in İnanıyorum ki Ruhu Şad Olacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin, “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in 27.Vefat Yıldönümü” münasebetiyle yayınladıkları anma mesajını sunuyoruz. Türk siyaset ve demokrasi hayatına derin...

Son Yorumlar