10.3 C
Ankara
30. Eylül. 2023
No menu items!
Ana Sayfa Siyaset Türkav Trabzon Şube Başkanı Kenan Kuru Ermeni Futbolcularını Kınadı

Türkav Trabzon Şube Başkanı Kenan Kuru Ermeni Futbolcularını Kınadı

Türkav Trabzon Şube Başkanı Kenan Kuru Ermeni Futbolcularını Kınadı
Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Trabzon Başkanı Kenan KURU: AZERBAYCAN Bayrağını çiğneyip üzerine tüküren ve sahaya çıkan Ermeni’nin sözde sporcularını, şiddetle ve nefretle kınayarak, Husumet ve alçaklık içinde olunmuştur. Dedi.
ERMENİ’ ce HUSUMET VE ALÇAKLIK
Dağlık Karabağ’ da basında yer alan Ermeni futbolcuların kışkırtıcı videosuyla Azerbaycan Bayrağına karşı sergiledikleri şerefsizlikleriyle, alçaklıklarının insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiği görülmüştür.
Diğer bir ifadeyle Ermeni Futbolcuları sahaya çıkarken, Azerbaycan Bayrağını çiğneyecek, tükürecek kadar şerefsizlik içinde olduklarını dünya izlemiştir.
Neden bu alçaklık? Nedir bu husumet?
Hâlbuki Türk Milleti, tarihten günümüze Bayrağa bakarken; “Bayrak bir milletinin onurudur. Ne olursa olsun yerlere serilemez ve çiğnenemez” demiştir. Ermeni’ de olsa. İşte Türk Milletini, tarihi geçmişiyle, kimlik ve Bayrak’la değerlendiren asalet burada da bulunmaktadır.
Azerbaycan, işgal altındaki öz topraklarını alırken bile zulüm yapmamıştır. Azerbaycan’ da, Asalet ve Ahlak vardır. Bizi Türk milleti yapan haslet ve hakikat de burada aranmalıdır.
Buradan soruyorum; Azerbaycan’ın önüne serilen Ermeni bayrağı da olsa ÇİĞNEMEZ, ÇİĞNETMEZ. Ancak, Köksüz ve soysuz Ermeni, eline geçirdiği Azerbaycan bayrağına saygısızca, düşmanca, alçaklık içinde çiğneyerek tükürerek ilk fırsatta tarihe not düşmüştür. Ermeni, Azerbaycan tarihinin altında hiçtir. Hayalperest dünyasıyla mümkün olmayan hayaller peşindedir.
TÜRKAV olarak, Ermeni sporcularınca Azerbaycan Bayrağına yapılan şerefsizce saldırıları, şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Tarih; geçmişin sürecinde yaşanılanların tarafsız bir anlayışla objektifliğidir. O halde, sözde sporcu denilen şahsiyetsizlerin kulübünün dünya spor dünyasında ret edilmesini kamuoyuna sunuyoruz.

- Advertisment -

En popüler

Kerem Taşkın-Susuz Çöl

Susuz Çöl Aşk nedir? Susuz çölde açan bir çiçek mi? Sonsuz denizlerdeki küçük bir adam mı? Gecenin karanlığında parlayan bir yıldız mı? Yoksa bir tohumun toprakla buluştuktan Sonraki beklediği can...

Çevre Sağlıkçılar Derneğinden 26 Eylül Dünya Çevre Sağlığı Günü Ziyaretleri

2022 yılında Ankara merkezli olarak kurulan Çevre Sağlığı Teknisyen ve Teknikerlerinin mesleki haklarını savunan kısa adı ÇEVSADER olan Çevre Sağlıkçılar Eğitim ve Dayanışma Derneği...

Betül Altınsoy’un Yazar Nurbanu Kablan İle Söyleşisi

Röportaj:Betül Altınsoy Öncelikle “Paranoyak ve Melankolik Bir Aşk” kitabınız hayırlı olsun. Kitaplarınızı konuşmadan önce okuyucularımıza kendinizden bahseder misiniz? Nurbanu Kablan, Sivas doğumlu; İlk, orta ve lise...

Trabzon TÜRKAV Başkanı Kenan Kuru: Azerbaycan’ın KARABAĞ’da Ermeni Terörüne Şamarı

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Trabzon Başkanı Kenan KURU’ un “Azerbaycan’ in KARABAĞ’ da Ermeni terörüne şamarı” konulu basın açıklaması yaptı....

Son Yorumlar