10.3 C
Ankara
14. Nisan. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Siyaset TÜRKAV Trabzon'dan Uğur Kutay’ ın Açıklamalarına Sert Tepki

TÜRKAV Trabzon’dan Uğur Kutay’ ın Açıklamalarına Sert Tepki

TÜRKAV Trabzon’dan Uğur Kutay’ ın Açıklamalarına Sert Tepki

Sanat ve Tasarım Fakültesi Öğretim üyesi ve bir gazetede yazar olan Uğur Kutay’ ın günlerdir toplumu meşgul eden saygısızca açıklamasıyla karşı karşıyayız.

Öğretim üyesi olan bu şahsın derste İslam Peygamberimiz’ e (SAV) hakaret, şehitlerimizle alay etmesi, bilime ve insanlığa saygısızlığının görüntüsüdür.

Öğrencisine; sen “İslam propagandasının dayattığı zekânın ürünüsün” şehit ailelerini ise hasta göstererek, müfredatın dışına çıkan bu şahsın, Peygamberimiz’ e ve Şehit ailelerine mesleği olmadığı halde dersinde hakaret etmesini, şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Ve Üniversitenin hakkında yasal işlem yapmasının gereğini buradan kamuoyuna açıklıyoruz.

Değerli Basın Mensupları,

TÜRKAV olarak ifade etmekteyiz ki; İnsan ve bilim olarak değerlendirme yaptığımızda bu öğretim üyesinin hakikatten yoksun fikirlerinin tezahürünü görmekteyiz.

O halde buradan bu şahsa soruyoruz;

Evren sadece bir madde yığını mıdır?

İnsan sadece bir madde yığını mıdır?

Madde İnsanlaşır mı?

Ey öğretim üyesi; madde, maddeye isyan ediyorsa, o, sizin bildiğiniz değildir. Sanat ve tasarımcısı olarak laboratuvarda neyin bilimini yapmaktasınız? Kamuoyu bilmek istemektedir. İslam Peygamber’imize ve şehitlerimize hakaret ederken, güzelden, doğruluktan sıyrılmış olarak, Peygamberimiz’ i (SAV) anlamamış ve belki de imansız olan alçaklığınızla şereften yoksun olduğunuz ortadadır.

Bakın, güzel, hakikat, hayat, madde ve ruh gibi kavramlarının içinde bütün insanların katıldığı ortak manalar mutlaka bulunmalıdır. İnsanların anlaşabilmesi, bu kavramların ortak oluşunda delildir. O halde öğretim üyesi kendi benliğinden iç ve dış etkilerle yer almış olduğundan hukuki olarak hesap vermelidir.

- Advertisment -

En popüler

Betül Altınsoy’un Değerli Eğitimci/Yazar Ayşe Mercan Kara İle Söyleşisi

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Merhaba,1986 yazında Afyonkarahisar’ da dünyaya gözlerimi açmışım. Babamın tayini sebebiyle ülkemin en güzel şehirlerinden olan Bursa’da büyüdüm. Konya Selçuk üniversitesinde Türk...

Şair Kerem Taşkın – Sevinçler

Mutlu olmak sevince bağlı Sevinç kalbimde açıyor Çiçekler gibi coşuyor Kelebekler gibi uçuyor Sevinçler umutla dolu Bulutlar gibi bem beyaz İçinde yürür hayatın Neşe saçar yaşadıkların Umut et senin olsun Tüm yaşadıkların Sevgi içinde...

Değerli Ozan Aşık Rasim Genç İle Röportaj

Kendinizden bahseder misiniz? 1963 yılında Samsun Vezirköprü'ye bağlı Çorakdere köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Çok istemesine rağmen, imkânsızlıklar nedeniyle eğitimine devam edemedi. Çobanlıkla başlayan yaşamı, inşaat...

Devlet Bahçeli: Türk Birliğinin Hasretini Çekip Hayallerini Kuran Merhum Türkeş Bey’in İnanıyorum ki Ruhu Şad Olacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin, “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in 27.Vefat Yıldönümü” münasebetiyle yayınladıkları anma mesajını sunuyoruz. Türk siyaset ve demokrasi hayatına derin...

Son Yorumlar