10.3 C
Ankara
16. Nisan. 2024
No menu items!
Ana Sayfa Diğer Eğitim TÜRKAV Trabzon İl Başkanı Kenan Kuru: Türkiye’nin Türk ve Türkiye Yüzyılı Dünyasında,...

TÜRKAV Trabzon İl Başkanı Kenan Kuru: Türkiye’nin Türk ve Türkiye Yüzyılı Dünyasında, Eğitimle Başarıya Ulaşacağı Muhakkaktır.

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı( TÜRKAV) Trabzon Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kenan KURU’ nun 2023/2024 Eğitim ve Öğretim yılının başlaması nedeniyle basın açıklamasını sunuyoruz.

Bu gün 11 Eylül 2024, bir eğitim- öğretim dönemine başlıyoruz. Eğitim ve öğretim yılına başlarken öğretmelerimizi, öğrencilerimizi ve ailelerini bir bütün olarak değerlendirerek 2023-2024 Eğitim – öğretim yılının hayırlı olması temennisiyle TÜRKAV adına kutluyoruz.

KÜLTÜR VE GÜVENLE YENİ BİR DÖNEME BAŞLIYORUZ.
Eğitimle verilebilecek güven için öncellikle toplumsal güvenin oluşması gerekir. Unutulmamalıdır ki, kişisel güven oluşturularak güven odaklı bir kültür içinde Öğretmenler kendilerini rahat hissedeceklerdir. Ve Öğretmen, Öğrenci ve Veliler olarak bunun çabası içinde olmak önemli yer tutar… TÜRKAV olarak ifade etmekteyiz ki; Bir taraftan bilgi düzeyini yakalamış ve diğer taraftan da bilgi düzeyini kaybetmek üzere olan dünyada bulunuyoruz. Buradan bakarken bir geçeğe dikkatlerin çekilmesi gerekir. Güven düzeyi yüksek olan okullarda daha güçlü bir okul kültürü bulunur. O halde, ”Öğrenme, yarışma ve başarma” ile hazırlanan öğrencilerimiz, geleceğimizin sorumluları olarak 2023/2024 eğitim ve öğretim yılına başlarken, dünya ile yarışabilen anlayışının gururu içinde olmaktadırlar.
Bu duygularla 2023/2024 eğitim-öğretim yılında başarıya koşmak için de önemli zorunlulukları aşacak bütün yavrularımızı TÜRKAV adına tebrik ederek, kutluyorum.

EĞİTİM, AYNADAKİ GÖRÜNTÜMÜZDÜR…
Okullar entelektüel ve sosyal alt yapının temeline dayalı olarak kurulmuştur. Ancak, bunun ne kadar farkındayız.?
Saygıdeğer veliler, yavrularımızın, yarışmak ve başarmak gibi anlayışlarının yanında gerçekçi bir nesil olarak yetişmeleri unutulmamalıdır. Çocuklarımız meslek sahibi olabilirken, örnek bir insan olmaları da gerekmektedir. Okullar insan yetiştirme sistemleri olarak, mekanik teşkilat modeline uygun yapı göstermezler. Okulun sosyal yapısı, takım çalışmasını gerektirmektedir. Güçlü bir okul kültüründe yüksek düzeyde sosyal zenginlik oluşabilir.
Çocuklarımıza, vatandaşlık, kişilik ve meslek eğitimi ile iyi bir insan olmayı, temel bilgi, beceri ve davranış alışkanlıkları kazandırmayı, milli, ahlakı anlayışına göre yetiştirmeyi, ATATÜRK ilkelerine ve demokrasinin gereklerine uygun nesil olarak haklarını bilen ve kullanma bilincini kazandırmayı TÜRKAV olarak önemli gördüğümüzü ifade etmekteyiz. 21.Yüzyıl, Türk ve Türkiye yüzyılı dünyasında, Türkiye’nin eğitimle başarıya ulaşacağı muhakkaktır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

- Advertisment -

En popüler

Betül Altınsoy’un Değerli Eğitimci/Yazar Ayşe Mercan Kara İle Söyleşisi

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz? Merhaba,1986 yazında Afyonkarahisar’ da dünyaya gözlerimi açmışım. Babamın tayini sebebiyle ülkemin en güzel şehirlerinden olan Bursa’da büyüdüm. Konya Selçuk üniversitesinde Türk...

Şair Kerem Taşkın – Sevinçler

Mutlu olmak sevince bağlı Sevinç kalbimde açıyor Çiçekler gibi coşuyor Kelebekler gibi uçuyor Sevinçler umutla dolu Bulutlar gibi bem beyaz İçinde yürür hayatın Neşe saçar yaşadıkların Umut et senin olsun Tüm yaşadıkların Sevgi içinde...

Değerli Ozan Aşık Rasim Genç İle Röportaj

Kendinizden bahseder misiniz? 1963 yılında Samsun Vezirköprü'ye bağlı Çorakdere köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Çok istemesine rağmen, imkânsızlıklar nedeniyle eğitimine devam edemedi. Çobanlıkla başlayan yaşamı, inşaat...

Devlet Bahçeli: Türk Birliğinin Hasretini Çekip Hayallerini Kuran Merhum Türkeş Bey’in İnanıyorum ki Ruhu Şad Olacaktır.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin, “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in 27.Vefat Yıldönümü” münasebetiyle yayınladıkları anma mesajını sunuyoruz. Türk siyaset ve demokrasi hayatına derin...

Son Yorumlar